Сьогодні, 7 квітня, під час робочої поїздки до Шаргородської територіальної громади, Голова ОДА Сергій Борзов разом із Головою обласної Ради Вячеславом Соколовим, народними депутатами України Іриною Борзовою, Ларисою Білозір та депутатом обласної Ради 7-го скликання Вадимом Соляником ознайомились із ходом реалізації проєкту по завершенню будівництва спорткомплексу на базі Шаргородської комплексної дитячо-юнацької спортивної школи Шаргородської міської ради.
«Яким має бути спорткомплекс обговорили на місці із очільником громади Володимиром Барецьким,- зазначив Сергій Борзов.- Є масштабні задуми, але на всі не вистачає коштів. Радянська будівля «просить» реконструкції. Основна проблема – утеплення приміщення та опалення. Умови для спортсменів мають бути комфортні. До речі, Шаргородська ДЮСШ підготувала чимало переможців змагань різних рівнів. Шаргороду є ким гордитися».
На відділеннях боксу, волейболу, дзюдо, легкої атлетики та футболу Шаргородської комплексної дитячо-юнацької спортивної школи займаються 417 учнів-спортсменів і 12 тренерів-викладачів.
Це 20 груп початкової підготовки та 9 груп базової підготовки (у середньому - 15 учнів). Філії КДЮСШ працюють на навчально-спортивних базах Руданської, Плебанівської, СЗШ І-ІІІ ст., Шаргородської районної гімназії, С/К «Дзюдока», Слободо-Шаргородського Будинку культури та міського стадіону «Колос».
На базі спортивного комплексу регулярно проводяться обласні змагання з волейболу, баскетболу, міні-футболу серед школярів, учнів-спортсменів ДЮСШ, ФСТ «Колос» та «Динамо», «Укртелекому» тощо. Тут же проводяться переважна більшість районних змагань, приймає ДЮСШ і Чемпіонати України.
Наразі використовують залу для спортивних ігор, залу для атлетичної підготовки, дві зали для занять боксом. А от сучасний басейн, який передбачено планом реконструкції закладу, як і залу для дзю-до та стрілецький тир, доведеться зачекати: на добудову коштів ще нема.
Ще у 2008-2009 роках на замовлення відділу освіти Шаргородської РДА виготовлено необхідні висновки. Вартість завершення будівництва за кошторисом проекту 9,5 млн. грн. За відсутності коштів будівництво не було продовжено, і з часом проект втратив свою актуальність.
У 2019 році було виготовлено нову проєктну документацію будівництва спортивного комплексу.
Загальна вартість будівництва об’єкта - понад 50 мільйонів гривень:
- Зала для спортивних ігор 30х18 м з глядацькою трибуною;
- Плавальний басейн 25-9 м;
- Зала дзюдо;
- Зала атлетичної гімнастики;
- Стрілецький тир;
- Адмінкорпус;
- Площинні споруди.
Голова ОДА зауважив: для того, щоб якимось чином зрушити з місця і почати реконструкцію, треба змінювати проєкт. Він має бути реальним для всіх бюджетів- державного, обласного та місцевої громади, аби не перетворити реконструкцію на довгобуд.
«Тут на кожному рівні влади має бути злагодженість і розуміння того, що це робиться для людей. На Вінниччині уже є приклади партнерства, коли місцева громада долучилась до програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». Від цього виграють усі. Насамперед - місцеві жителі»,- підсумував Сергій Борзов.