Під такою назвою, в рамках відзначення 35-х роковин трагедії на ЧАЕС, сьогодні, 15 квітня, на базі КЗ вищої освіти "Вінницька академія безперервної освіти", проведено «круглий стіл». Участь у засіданні взяла перший заступник Голови обласної державної адміністрації Наталя Заболотна
До обговорення актуальної теми долучились заступник директора Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА – начальник управління соціальної підтримки та державних гарантій Наталя Квят, голова обласної організації ветеранів та інвалідів «Союз Чорнобиль України» Микола Бойчук, заступник директора міської організації «Союз Чорнобиль України» Іван Арабський, науковці, дослідники та громадськість.
На початку зустрічі учасників привітала Наталя Заболотна, яка наголосила, що розуміння масштабів аварії і важливість формування екологічної свідомості громадян залишається актуальним і в наш час:«Сьогодні потрібно зробити все для того, щоб ця трагедія ніколи не повторилась знову».
Беззаперечним є те, що наслідки Чорнобильської трагедії Україна і світ відчувають і сьогодні – 35 років по тому. Аварія на ЧАЕС зумовила ряд економічних і політичних змін, а також мала значний вплив на різноманітні аспекти життя людей, особливо тих, кому довелось особисто долати наслідки жахливої трагедії.
В свою чергу, Микола Бойчук відзначив, що саме завдяки героїзму та патріотизму ліквідаторів аварії на ЧАЕС, значною мірою вдалось запобігти ядерній катастрофі планетарного масштабу.
Про діяльність міської організації «Союз Чорнобиль України» та видання книги «Шляху 25 років», що приурочена 25-й річниці роботи організації розповів Іван Арабський.
Ігор Усатенко, кандидат історичних наук, в.о. доцента КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» звернув увагу на те, що питання Чорнобильскої катастрофи українці почали озвучувати після того, як дозовані обсяги інформації про лихо почали проникати в інформаційний простір та міжлюдське спілкування.
У свою чергу, Ольга Рябоконь - кандидат географічних наук, доцент проректор науково-педагогічної роботи КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» звернула увагу на екологічних проблемах для України та сусідніх держав.
Під час заходу Василь Федорець, кандидат медичних наук, доцент КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» наголосив на м’яких«soft»наслідках, які вплинули на здоров’я і життя людей.
Значна увага під час обговорення приділялась таким важливим питанням, як екологічні наслідки аварії на ЧАЕС для України і світу, радіаційний вплив на життя та здоров’я людини. Доктор історичних наук, професор, КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» Олексій Струкевич окреслив соціально-політичні наслідки Чорнобильської катастрофи для компартійно-радянської системи та суспільства в цілому.
Учасниками обговорення також стали педагоги закладів загальної середньої освіти Вінницького, Гайсинського, Жмеринського, Могилів-Подільського, Тульчинського та Хмільницького районів.
В підсумку обговорення всі учасники дійшли спільного висновку, що Чорнобиль, окрім екологічної катастрофи, має значення події, що сприяла національному пробудженню та демонстрації приголомшливих за своїм духовним значенням самопожертви та героїзму.