Особливості працевлаштування молоді в сучасних умовах обговорили 24 травня у Вінницькому торговельно-економічному інституті КНТЕУ в рамках «Тижня кар’єри online».
Ініціатором заходу виступив Центр розвитку кар'єри ВТЕІ КНТЕУ.
До онлайн зустрічі долучилася директор Вінницького обласного центру зайнятості Галина Скоковська, а також студенти-четвертокурсники ВТЕІ КНТЕУ.
«Як засвідчує багаторічний досвід, у більшості молодих громадян виникає низка проблем, які ускладнюють працевлаштування. Це і відсутність вакансій за здобутою спеціальністю, низька психологічна готовність до професійної практичної роботи, зацікавленість роботодавців в працівниках з досвідом роботи. Якщо молодий спеціаліст отримує диплом, але ще ніколи ніде не працював, то він має бути готовий серйозно понизити свої очікування щодо посади та окладу. Крім того, нестачу досвіду необхідно компенсувати більшою активністю на ринку праці», - зазначила Галина Скоковська.
Коронакриза внесла свої корективи не тільки в життєві плани мільйонів українців, а й в економіку країни, і, як наслідок, у ситуацію з безробіттям. Серед категорій населення, які на собі відчули ці негативні наслідки, є і молодь.
Проте, випускники Вінницького торговельно-економічного інституту КНТЕУ завжди були конкурентоздатними на ринку праці, адже спеціальності, які можна здобути в цьому навчальному закладі – актуальні.
Випускники ВТЕІ КНТЕУ мають можливість працевлаштуватись на посади економістів, банківських працівників, аудиторів, бухгалтерів, менеджерів, перекладачів тощо. Головне – мати прагнення знайти роботу, володіти навичками самопрезентації та використовувати усі можливі джерела пошуку вакансій.
Зокрема, протягом 2020 року до Вінницької обласної служби зайнятості надійшло 40,4 тис. вакансій, в тому числі більше 700 вакансій для бухгалтерів, майже 400 вакансій для працевлаштування на посаду менеджера (зі збуту, з постачання), по 120 вакансій для працевлаштування на посади економіста та головного бухгалтера, майже 100 вакансій - для державних службовців, по 50 вакансій - для юристів та юрисконсультів.
Отже, робота для тих хто її шукає, завжди знайдеться. І служба зайнятості завжди готова в цьому допомогти. В службі зайнятості молоді надається повний комплекс соціальних послуг:
- профорієнтаційні та профконсультаційні послуги;
- пошук підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні;
- професійна підготовка або перепідготовка, підвищення кваліфікації;
- участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру,
- сприяння у започаткуванні власної справи;
- інформаційні та консультаційні послуги пов’язані з працевлаштуванням;
- підтвердження результатів неформального навчання.
«Пам'ятайте, що у разі звернення до служби зайнятості з пошуком роботи ви завжди зустрінете розуміння, підтримку та отримаєте кваліфіковану допомогу у працевлаштуванні», - зауважила Галина Скоковська.