8 липня в рамках реалізації проєкту децентралізованого співробітництва офіційна делегація Вінницької області, перебуваючи в регіоні Бургундія Франш-Конте, ознайомилась з роботою основних партнерів в аграрному напрямку – Центром інновацій в агроекології "Агронов" та Агрокластером "Вітагора".
Під час перебування в інноваційному Центрі заступник Голови Вінницької обласної державної адміністрації Сергій Здітовецький, заступник голови обласної Ради Дмитро Чаленко, заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку обласної державної адміністрації Володимир Мережко та інші члени делегації мали змогу ознайомитися з аграрним інноваційним парком та його науковими розробками.
Поінформувавши учасників щодо основних напрямків діяльності Центру, його директор Лізлор Мартен зазначила: «Маючи у своєму складі 90 підприємств-членів галузей рослинництва, тваринництва та виноробства, виробників сільськогосподарської техніки, "Агронов" надає структурам, пов'язаним із сільським господарством, можливість участі в динамічному агроінкубаторі та розвивати мережу, необхідну для їх подальшого розвитку в контексті прогресивного сільського господарства. Для цього ми маємо 2700 м2 офісних площ, 1000 м2 теплиць, 75 га для сталого вирощування сільськогосподарських культур.
Крім того, члени делегації дізнались, що основна роль Центру - це налагодження зв'язку між інноваційними підприємствами та стартапами, які надають можливості для проведення досліджень та реалізації передових практик за допомогою співпраці з агроліцеєм та університетом Агросуп Діжон.
У ході зустрічі, відповідаючи на запитання Вінницької делегації, Президент Центру Фредерік Імбер зазначив, що Центр розташований на комунальній землі метрополії Діжон та був побудований за європейські грантові кошти. Наразі він фінансується на 50% за бюджетні кошти та на 50% за рахунок членських внесків і плати за послуги.
Також компанії-учасники Агронов презентували свої екоінноваційні рішення щодо біотехнологій боротьби з шкідливими мікроорганізмами в ґрунтах, розробки біостимуляторів та вітамінів для ґрунтів, які поліпшують його структуру та підживлюють кореневу систему рослин, а також продуктів, що підвищують стійкість рослин до посух.
Велику зацікавленість вінницьких аграріїв та науковців - членів делегації, викликали дослідницькі теплиці та ділянки з експериментальним вирощуванням чорної смородини, їстівного каштану, пшениці. Перебуваючи на базі підприємства, що займається переробкою чорної смородини, делегація ознайомилась з проєктами співробітництва, які реалізуються Агрокластером "Вітагора".
За результатами візиту делегації до Французької Республіки та зустрічей з партнерами за проектом децентралізованого співробітництва, Вінницький національний аграрний університет, Інститут кормів та сільського господарства Поділля НААН України та КП "Вінницяоблводоканал" домовились про поглиблення співпраці та започаткування спільних проектів, зокрема, у сфері агроекології, досліджень за напрямом здорового харчування. Крім того, розглянули можливість участі в гастровиставці, яка відбудеться в жовтні поточного року, а також обговорили реалізацію спільних проєктів разом з кластером EMS.