В рамках робочої поїздки депутатів Верховної Ради України до Вінницької області, 31 серпня у Вінниці відбулась зустріч керівництва області та народних депутатів з представниками бізнесу, під час якої сторони обговорили нагальні питання в галузі економіки та підприємництва.
Особлива увага була приділена основним напрямкам законодавчої роботи, які дозволять спростити ведення бізнесу. Йшлося про дерегуляцію, цифровізацію, позбавлення СБУ невластивих для відомства функцій економічного контролю. Також обговорили ключові аспекти роботи в напрямку здешевлення фінансових ресурсів для бізнесу.
Під час зустрічі Голова обласної державної адміністрації Сергій Борзов підкреслив: «Важливо знайти дієві інструменти для подолання нагальних проблем, зокрема, щодо створення нових робочих місць, підвищення конкурентоспроможності місцевих виробників та їх готовності до сучасних реалій ринку».
Керівники виробничих підприємств та фермери порушили проблемні питання, які можна вирішити через внесення змін до законодавства. Говорили про те, як Україна захищає свої ринки і національного виробника - середні і дрібні господарства.
Голова правління Барського машзаводу Ілля Лук підняв питання підтримки українських виробників, які виготовляють конкурентну продукцію за прийнятними цінами.
Голова Регіональної ради підприємців при ОДА Олександр Печалін порушив питання навчання кадрів в громадах для якісного представлення проєктів, які можуть зацікавити інвесторів з можливістю залучення грантових коштів.
Під час зустрічі Сергій Борзов висловився на підтримку вінницьких товаровиробників, які можуть конкурувати не лише на українському ринку, а й на світовому з виробництва високотехнологічної апаратури.
«Сьогодні на Вінниччині діють потужні підприємства, які сплачують тут податки. Область є не лише аграрним регіоном, а й виробником електротехніки, виробляючи готові продукти, які експортуються закордон», - сказав керівник Вінниччини.
Народний депутат України Олександр Корнієнко зазначив, що центральна влада розглядає можливість звільнення бізнесу від більшості перевірок, а також суттєвого спрощення дозвільної системи, яка гальмує розвиток підприємництва.
«На кілька років полишити бізнес у спокої в плані перевірок, дозвільної системи. Це досить системна дія, яку непросто буде зробити. Але головним у системі прийняття рішень є політична воля – і у нас така воля є. Ця ідея вже обговорювалася на засіданні Конгресу національних та місцевих рад, і поступово ми розглянемо її законодавчо. Це не буде швидко, але у нас точно є потенціал це зробити», – сказав Олександр Корнієнко.
«Мова йде про територіальні підрозділи різних держорганів, про численні дозволи на підключення чогось, про пострадянську зарегульованість», - пояснив він.
На його думку, цьому сильно сприяє діджиталізація, яка «забирає чиновника з комунікації влади з бізнесменом».
Крім того, додав Корнієнко, влада проводить оздоровлення банківської системи з метою здешевлення кредитів для бізнесу та полегшення доступу до цих кредитів.
Торкнулись також питання ціни на електроенергію.
За словами народного депутата України Ірини Борзової, в першому читанні вже прийнято законопроект, який допоможе підтримати інвесторів, адже держава частково компенсуватиме вартість підключення.
«Такі зустрічі та діалоги корисні. Важливо чути і знати, чим живуть на місцях, щоб закони працювали для людей», - зазначила Ірина Борзова.
Також під час зустрічі йшлося і про міжнародну підтримку. Зокрема, згадали про робочий візит Президента України Володимира Зеленського до США та потенціал залучення інвестицій.
Окрема увага була приділена реалізації державних програм. Так, представники бізнесу відзначили, що на сьогодні досить результативною є програма кредитування 5-7-9%.
Підбиваючи підсумки зустрічі, учасники погодили подальші напрямки співпраці та поділилися напрацюваннями.