На Вінниччині сьогодні вшановують ліквідаторів Чорнобильської катастрофи.Голова ОДА Сергій Борзов разом із Першим заступником Наталею Заболотною, головою обласної Ради Вячеславом Соколовим та його заступником Ігорем Івасюком відвідали Вінницький обласний спеціалізований клінічний диспансер радіаційного захисту населення, де відбулись урочисті збори.«Сьогодні тут зібралися вінницькі «чорнобильці»…Згадуємо про подвиг ліквідаторів. Про присутніх і тих, кого вже немає»,- звернувся до працівників диспансеру та чорнобильців – ліквідаторів Сергій Борзов.
Нині в нашій області проживає понад 17 тисяч громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи. Тільки ліквідаторів - понад 4 тисячі.
«До речі, одному з них - Юрію Мандриці Президент України Володимир Зеленський 1 грудня особисто вручив нагороду - Орден «За заслуги»,- додав голова ОДА.- І саме у цій лікарні «чорнобильці» отримують медичну допомогу. Ліксанупр (лікувально-санаторне управління), згодом - обласна лікарня № 2, у 1996 році, до 10-ї річниці аварії на ЧАЕС стала спеціалізованим закладом».
Варто зазначити, що перед урочистостями Голова ОДА Сергій Борзов разом з головою обласної Ради Вячеславом Соколовим та директоркою диспансеру Світланою Голодюк проінспектували роботу щойно встановленого коштом обласного бюджету ліфтового підйомника.
«Пацієнти і персонал закладу ініціювали встановлення ліфту у будівлі. Цього року у квітні - до роковин чорнобильської трагедії - від облдержадміністрації та облради вручили лікарні сертифікат на 2 мільйони гривень для придбання та встановлення зовнішнього ліфтового підйомника.
А сьогодні уже мав нагоду перевірити як він працює»,- зазначив Сергій Борзов.
Ліфт розрахований на три зупинки. Він дає можливість сполучити усі три поверхи лікарні та забезпечити належну доступність для маломобільних груп.
Директорка обласного клінічного чорнобильського диспансеру Світлана Голодюк щиро подякувала шановним гостям за допомогу і сприяння у розвитку закладу, зауваживши: «Знаковим є те, що саме сьогодні, у день вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, відбувається важлива подія для нашого закладу, який отримав «нове дихання». Дякуємо всім, хто нас почув та посприяв із запуском зовнішнього підйомника, завдяки чому диспансер став доступним для усіх верств населення. На сьогодні наш заклад надає допомогу як постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС, так і тим людям, які потребують постковідної реабілітації».
За словами Світлани Голодюк, у грудні 2020 року Вінницький обласний спеціалізований клінічний диспансер радіаційного захисту населення був визначений закладом, який першим в Україні почав забезпечувати постковідну реабілітацію. Спеціалізований диспансер тепер відповідає усім вимогам НСЗУ. А на кошти - майже пів мільйона, які вдалось зекономити під час спорудження ліфта, тепер реконструюють будівлю для встановлення дизель-генератора. Це надасть можливість безперебійно працювати як підйомнику, так і кисневим концентраторам, без яких постковідна реабілітація неможлива.
Завдяки таким позитивним якісним змінам, заклад може ефективно функціонувати і подавати документацію на контрактування 14 пакетів НСЗУ.
Під час урочистостей керівники області вручили ліквідаторам Чорнобильської трагедії Почесні грамоти обласної державної адміністрації та обласної Ради.
Лікарів та медсестер обласного клінічного диспансеру радіаційного захисту населення привітала також заступниця директора Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА Тетяна Бондаренко, вручивши кращим працівникам закладу грамоти і подяки.
На завершення урочистої зустрічі, Сергій Борзов висловив велику вдячність ліквідаторам, які ціною власного здоров’я, захистили наше життя.
«Дякую також медикам, за те, що рятуєте здоров’я і життя вінничан!»,- підсумував очільник ОДА.