У Департаменті охорони здоров’я та реабілітації ОВА відбулась зустріч з представниками Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).
Під час засідання присутні обговорили питання щодо надання первинної медичної допомоги на Вінниччині та особливості впливу автономії закладів на надання послуг.
Директор профільного департаменту Ольга Задорожна підкреслила, що в області первинну медичну допомогу надають 276 амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 472 фельдшерсько-акушерських пункти. Однак, робота деяких сімейних лікарів лише сфокусована на тому, що вони скеровують пацієнта до більш вузького фахівця.
«Реформа на первинній ланці уже триває не перший рік. Заклади автономні і належать територіальним громадам. Ми, як Департамент, маємо повноваження надати організаційно-методичну роботу і проконтролювати якість надання медичної допомоги. Є багато питань, над якими потрібно працювати, зокрема й на базовому рівні. Вінниччина має як успішні кейси такої роботи, так і негативні. Окремо хочу зазначити, що сьогодні багато чого залежить від керівника підприємства, в даному випадку ЦПМСД. Коли хворий потрапляє в онкоцентр із 4 стадією раку шкіри, то виходить, що саме сімейний лікар не зафіксував розвиток хвороби. Тобто первинна ланка має активно займатися профілактикою хвороб», - відзначила Ольга Задорожна.
Зазначимо, що в Україні Бюро ВООЗ уже проводив подібні зустрічі у Львівській, Тернопільській та Хмельницькій областях. На основі зібраної інформації буде розроблятися план рекомендацій щодо подальшого покращення надання доступу до первинної медичної допомоги в Україні.
https://vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/53270-pervynna-medychna-dopomoha-odyn-iz-kliuchovykh-priorytetiv-rozvytku-sfery-okhorony-zdorovia-na-vinnychchyni#sigFreeId3621a03720