У Національній службі здоров’я України нагадують, що екстрена медична допомога входить до Програми медичних гарантій у 2023 році. Її вартість є безкоштовною.
Попри війну бригади екстреної медичної допомоги, навіть ціною власного життя, виїжджають на виклики та рятують пацієнтів. Допомога надається всім, кому вона необхідна. Але у НСЗУ зауважують, що на «103» слід телефонувати, коли існує реальна загроза вашому здоров’ю або життю. Пам’ятайте, поки медики витрачають час на нецільовий виклик, десь без допомоги може залишитися людина, яка справді терміново її потребує.
Єдиний номер виклику екстреної медичної допомоги — «103».
На дзвінок відповість диспетчер:
- Розмовляйте з ним чітко і розбірливо.
- Дотримуйтесь загальноприйнятих етичних норм спілкування.
- Головне правило — надавайте достовірну інформацію. Не можна приховувати ознаки симптомів та іншу важливу інформацію.
- Не можна перебільшувати наявні симптоми, щоб диспетчер якнайшвидше прийняв виклик. Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб тягне за собою накладення штрафу. А найголовніше, що людина, яка справді потребує екстреної допомоги, може її не дочекатись ,адже усі бригади будуть зайняті.
Для виклику екстреної допомоги не треба мати декларацію з сімейним лікарем.
Перелік безоплатних послуг, на які може розраховувати пацієнт, викликаючи бригаду екстреної медичної допомоги:
➡️Цілодобовий прийом звернень та консультування за телефоном «103». У тому числі щодо питань, пов’язаних із COVID-19.
➡️Надання екстреної медичної допомоги.
➡️Оцінка стану пацієнта та встановлення попереднього діагнозу.
➡️Транспортування та медичний супровід пацієнтів, які потребують госпіталізації з місця події до закладів охорони здоров’я.
➡️Забезпечення транспортування пацієнта/пацієнтки між лікарнями за наявності медичних показань та за потреби медичного супроводу відповідно до затвердженого клінічного маршруту (у тому числі за межі області).