Перші, кого людина зустрічає, переступивши поріг лікарні, - це медсестри або медбрати.
Після надання медичної допомоги вони найбільше проводять часу з пацієнтами, надають психологічну допомогу, роблять перев’язки, і це лише невелика частина функціоналу. Якщо лікар проводить з пацієнтом півгодини, годину, то медсестра – дванадцять.
Сьогодні Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна взяла участь у колегії, де спільно з представниками Департаменту охорони здоров'я та реабілітації ОВА обговорили роботу медичних фахових коледжів області з підготовки кваліфікованих кадрів для закладів охорони здоровʼя регіону, а також наявні виклики та проблемні питання.
За словами посадовиці, протягом першого року війни в Україні на 35 тисяч зменшилась кількість молодшого і середнього медичного персоналу - медсестер, медбратів, фельдшерів, санітарів.
Їх було найбільше в наших лікарнях, відповідно більша кількість і мігрувала.
Оновлення кадрів відбувається дуже повільно, адже лише 2% студентів медичних коледжів планують працювати за фахом після випуску.
На території області працює чотири медичних фахових коледжі:
– Вінницький;
– Гайсинський;
– Погребищенський;
– Могилів-Подільський.
Місія цих закладів освіти: налаштувати, зорієнтувати, допомогти молоді сформувати позицію. Щоб випускники мали чітку мотивацію та розуміння професії, яку місію вона несе.
"У нашому випадку неможливо перемогти у цій війні однією зброєю. Найцінніше, що є у кожної держави - люди, які за неї боряться. Медики - це ті, хто допомагає відновити і зберегти найцінніше, що є у кожної людини – здоров‘я. А молодший та середній медичний персонал – це саме ті «універсальні бійці». Так, вторгнення росії в Україну спричинило потребу фахівців у реабілітації та ментальному здоров’ї – це ніша, що потребує надшвидкого заповнення. У першу чергу, це люди, які зараз пліч-о-пліч із нашими військовими у шпиталях. Проводячи із ними найбільше часу, вони стають по-справжньому близькими ментально", - підкреслила Наталя Заболотна
Перший заступник Начальника ОВА також наголосила, що визначна роль в профорієнтації та налаштуванні на допомогу хворим належить саме фаховим медичним коледжам.
"І дуже хотілося б, щоб випускники були вмотивовані йти працювати для перемоги нашої країни та її відбудови після війни. Медсфера робить величезний крок у розвитку. Наш середній медичний персонал буде тією фаховою ланкою, яка працює на те, щоб ми вистояли та перемогли", - резюмувала Наталя Заболотна.