Родина для кожної дитини – реальність?
Сьогодні про охоплення дітей сімейними формами виховання йшлося під час наради Першого заступника Начальника ОВА Наталя Заболотна з керівниками районних військових адміністрацій за участю фахівців області.
Як повідомила Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна, на Вінниччині 1916 дітей перебувають в інтернатних закладах, 148 – діти-сироти, позбавлені батьківського піклування.
Основні причини:
– неможливість влаштувати дітей до сімейних форм виховання;
– незадоволення потреб дітей через зростання в родині зі складними життєвими обставинами;
– громада не має змоги забезпечити особливі потреби, які зумовлені порушенням розвитку, дітям.
Звертаючись до присутніх, посадовиця наголосила, що у 16 громадах
області відсоток дітей, охоплених сімейними формами виховання менший 90%!
"Україна не може увійти до Європейського Союзу з системою закладів інституційного догляду, тобто інтернатів, із відсутністю чіткої і злагодженої системи захисту дитини", - зазначила Наталя Заболотна.
Вона також підкреслила, що головне завдання - проаналізувати, скільком дітям потрібні сім’ї, врахувавши і тих дітей, батьки яких потенційно можуть бути позбавлені батьківських прав.
"Маємо залучити для цього старостати, школи, лікарні, аби виявити ті сім’ї, які потребують допомоги, які є неблагополучними або мають потенційно такий ризик. Тут потрібен постійний супровід та відповідний контроль", - зауважила Перший заступник Начальника ОВА.
Вона також додала, що у Вінницькій області регулярно проводяться курси підготовки для батьків, які збираються усиновити дитину. В інших же областях такі заходи - раз на півроку. Є всі умови для пришвидшення процесу.
Перша леді України Олена Зеленська взяла під свій особистий контроль питання реалізації права дитини на виховання в сімейному оточенні. Вона переконана, що «сміливість – це не означає «не боятися», адже людина не робот. Сміливість – це робити свою справу та своєму місці.
Саме тому створено Координаційний центр з розвитку сімейного виховання та догляду дітей, який підпорядковується безпосередньо Кабінету Міністрів України. До нього входять фахівці цієї сфери, а також представники громадських організацій. Як зазначила Наталя Заболотна, ми створюємо такий же орган в області. За її словами, через 3 місяці відбудеться перше засідання, під час якого заслухають доповіді керівників громад про результати роботи у цьому напрямку.
"Сподіваюся на позитивні зрушення. Від нашої із вами роботи, а саме від її швидкості, залежать долі дітей. Водночас дякую тим, хто працює наполегливо на результат!" - резюмувала Наталя Заболотна.