Лікарі та медсестри центрів первинної медико-санітарної допомоги Теплицької, Жмеринської, Могилів-Подільської та Іллінецької громад продовжують навчатися.
Цього разу протягом трьох днів медики вивчали особливості ефективної комунікації з пацієнтами. Своїм досвідом поділилася тренерка з комунікацій Тетяна Довгань.
Навчання організували в рамках проєкту «Рання діагностика раку шийки матки у жінок в сільській місцевості», що впроваджується за підтримки USAID в межах проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який виконує організація Пакт.
«Слово – доступний і дуже ефективний інструмент у роботі медичного працівника. Ним можна спонукати до дій, «повернути до реальності», коли людина у прострації. Важливо вміти користуватись словом, використовуючи сучасні техніки ведення комунікації. Ось саме про це тренінг», - зазначила Тетяна Довгань.
Заступниця директорки Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОВА Тетяна Бондаренко наголосила, що вміння комунікувати з пацієнтом – вкрай важливе.
«Це ще одне навчання в рамках грантового проєкту. Перший тренінг для медиків був по забору цитології та проведення ПАП-тестів. Лікарі та медсестри нашої первинки – це ті, до кого люди звертаються в першу чергу. Тому вміння комунікувати важливе та необхідне», - відзначила Тетяна Бондаренко.