Досвід Вінниччини у сфері розбудови системи ментального здоров’я представила сьогодні Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна на засіданні Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоровʼя та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.
«Безумовно, надійним майданчиком для нас стало створення Координаційного центру підтримки цивільного населення, в рамках якого запрацювала робоча група з питань ментального здоров’я. - підкреслила посадовиця. - Зараз ми працюємо над створенням Сектору з питань ментального здоров’я, як окремого структурного підрозділу ОВА. Це підсилить наші здобутки та покращить міжгалузеву взаємодію».
Напрацювання Вінниччини
Соціальна сфера:
У громадах області збільшили кількість психологів з 23 до 50. Додатково маємо 373 психологи, які входять до неформальних об’єднань, більшість з них освітяни та представники громадського сектору.
Охорона здоров’я:
42 з 61 Центрів первинної та медико-санітарної допомоги отримали пакети НСЗУ на надання супроводу і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні. 1585 сімейних лікарів пройшли курс за програмою «mhGAP».
Ветеранська політика:
12 родин наших Захисників апробували послугу з соціальної адаптації на базі одного з рекреаційних закладів.
Відгуки вражають:
«Ми вперше відчули себе людьми»;
«Мій чоловік тут знову почав посміхатися»;
«Я зрозумів, які дракони мене драконили і що з ними робити»;
«Тільки не кидайте нас!»;
«Я всім своїм побратимам скажу: якщо вам пропонуватимуть пройти цей курс – обов’язково їдьте».
«Наша команда переконана, що базові психосоціальні навички повинні мати усі, хто працюює з людьми. Саме тому ми організовуємо навчання для мультидисциплінарних команд, освітян, працівників фізичної культури та спорту, культури та креативних індустрій, молодіжної політики. Для сталості цих навчань ми створюємо Регіональний тренінговий центр при Вінницькому обласному центрі соціальних служб. Здійснення рішень у розбудові системи ментального здоров’я на Вінниччині дозволять нам забезпечити належну підтримку і допомогу тим, хто її потребує»,- акцентувала Наталя Заболотна.
Вона також висловила подяку регіональній координаторці Всеукраїнської програми з ментального здоров'я «Ти як?» Олені Бессарабі за тісну комунікацію з 63 координаторами у громадах Вінницької області.
«Окрема вдячність Координаційному центру КМУ за координацію та підтримку. Плекаймо індивідуальну та колективну стійкість!» - резюмувала Наталя Заболотна.