Ми приймаємо програми для підтримки ветеранів та членів їх сімей не для «галочки», а для ветеранів!
На цьому наголосив Начальник обласної військової адміністрації Сергій Борзов під час наради в ОВА з питань ветеранської політики. Засідання проводять з ініціативи очільника області за участю представників громад і керівників структурних підрозділів ОВА.
Звертаючись до присутніх, Сергій Борзов підкреслив, що до 1 жовтня 2023 року усі громади мали перевірити наявні програми і привести їх у відповідність до обласної програми підтримки ветеранів та членів їх родин.
Очільник області зазначив, що результат виконання невтішний.
«Лише 35 громад затвердили місцеві програми підтримки військових та їх родин, ще 18 - включили заходи, які відповідають обласній програмі. Проте 10 громад не тільки не затвердили окремі програми, але й не забезпечили виконання заходів, які містились у дорученні. Неодноразово наголошував, що на реалізацію послуги з соціального відновлення та адаптації ветеранів у громадах області необхідно передбачити кошти. Розумію, що ми на початку бюджетного року, але це можна зробити! Програми необхідно прийняти, а потім направити кошти», - зауважив очільник області.
Аналізуючи фінансовий ресурс новостворених програм, Сергій Борзов висловив подяку Вінницькій, Ладижинській, Тульчинській та Хмільницькій громадам за чітке бачення і розуміння програми дій.
Начальник ОВА підкреслив, що ветеранська політика має бути ключовим напрямком роботи і ресурси для її реалізації повинні відповідати цій меті.
«Військовим потрібно адаптуватися до цивільного життя, тож маємо супроводжувати їх у вирішенні всіх питань. - підкреслив керівник області.-Особлива увага – родинам важкопоранених, яким завжди потрібна допомога у вирішенні багатьох питань. Це і оформлення документів, і ВЛК, МСЕК, отримання довідок про безпосередню участь, лікування та реабілітації. Ми усе відпрацьовуємо крок за кроком. Для цього мобільні бригади ключових департаментів облвійськадміністрації приїздять у ці сім’ї та допомагають їм».
Але чому родини мають чекати, поки приїде мобільна група? Чому вони не отримують належної підтримки у своїх громадах?
Відповідь проста – це відсутність налагодженої роботи на місцях.
Друга причина – відсутність фахових спеціалістів. І, по-третє, немає бажання та відповідальності.
«Ще раз наголошую: кожна відповідальна особа має бути на зв'язку і комунікувати з пораненими. Це саме їх робота – у разі потреби перенаправляти за консультаціями до профільного управління у справах ветеранів. І самі ветерани і члени їх родин мають почуватися потрібними і захищеними у себе в громаді!» - підсумував Сергій Борзов.