Для аграріїв області провели інформаційно-просвітницький захід, організований Фондом часткового гарантування кредитів у сільському господарстві за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, Європейської комісії та Міжнародної фінансової корпорації (IFC, Група Світового банку).
Зустріч пов’язана з початком роботи Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, який надає гарантії українським банкам – партнерам, що кредитують малих агровиробників.
У заході взяли участь: директор Департаменту агропромислового розвитку ОВА Олег Сідоров, голова правління Фонду часткового гарантування кредитів в сільському господарстві Олег Приходько, експерт Міжнародної фінансової корпорації Роман Колібаба, представники банків – партнерів АТ «Укргазбанк», АТ «Прокредитбанк» та АТ «Ощадбанк».
З вітальним словом до учасників заходу звернувся Кирило Мухамедзянов – представник Міжнародної фінансової корпорації IFC (однієї з інституцій Групи Світового банку), що була причетна до створення Фонду і продовжує підтримувати зусилля по його становленню.
Під час зустрічі учасники обговорили виклики, що постають перед агровиробниками внаслідок повномасштабного вторгнення рф на територію України.
«Вінниччина - це аграрний регіон. Область займає лідируючі позиції по багатьох показниках сільськогосподарського виробництва серед інших регіонів України. - зазначив директор Департаменту агропромислового розвитку ОВА Олег Сідоров. - Це і забезпечення продовольчої безпеки, і формування експортного потенціалу, а також наповнення бюджетів тощо».
Посадовець підкреслив, що внаслідок повномасштабного вторгнення галузь зіткнулася з цілим рядом проблем, які знижують її ефективність та конкурентність. Забезпечення експортних коридорів, а також суттєве здорожчання експортної логістики призводить до нестабільності на внутрішньому аграрному ринку. Як наслідок, відбувається зниження фінансової стійкості підприємств галузі. Разом з тим, вже досить сильно відчутним є дефіцит кадрового та інвестиційного потенціалу.
Тож під час заходу мова йшла як про існуючі програми для сільгоспвиробників так і про додаткове фінансування.
Агровиробники, які обробляють до 500 га та зареєстровані в Державному аграрному реєстрі (ДАР), можуть отримати кредит як для капітальних інвестицій, так і для поповнення обігових коштів. Банк кредитор своєю чергою отримує гарантії від Фонду, що покривають до 50% кредитних зобов’язань.
Ця ініціатива поширюється на операції купівлі землі, придбання техніки і обладнання, експлуатаційні витрати та диверсифікацію в секторах, таких як садівництво та тваринництво. Крім того, агровиробники мають можливість отримати вигідніші умови кредитування, поєднавши дві програми: часткове гарантування за кредитами та часткову компенсацію процентів у рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%».
Отже, фінансування під гарантії Фонду допоможе банкам більш впевнено кредитувати малих агровиробників та надасть можливість аграріям стабільно розвивати бізнес.