28-29 березня у Києві відбулась науково-практична конференція під назвою «Спільнота практиків психосоціальних інтервенцій».
Конференцію провели в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я « Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.
У заході взяли участь близько ста висококваліфікованих фахівців з різних галузей психічного здоров'я. Зокрема, для обміну досвідом та обговорення найновіших тенденцій у сфері психічного здоров’я та психосоціальних інтервенцій до конференції долучилися: регіональна координаторка з ментального здоров’я «Ти як?» Олена Бессараба, координаторка проєкту USAID у Вінницькій області Аліна Кобець, директорка та лікарка Бершадського ЦПМСД Світлана Дудник та Алла Шевчук, лікарі сімейної медицини та загальної практики Жмеринського МЦ ПМСД Лілія Фортельна та Віктор Павлюк, лікарі практики Вінницької обласної клінічної психоневрологічної лікарні ім. акад. О. І. Ющенка Дмитро Котков та Діана Мандебура.
Протягом двох днів учасники мали можливість відвідати лекції провідних експертів у галузі психічного здоров'я.
Заступниця директора Центру психічного здоров'я та реабілітації ветеранів «Лісова Поляна» МОЗ України Тетяна Сіренко окреслила тему "Невидимі травми війни".
Після цього відбулася презентація підходів надання послуг з психічного здоров’я від партнерів проєкту, де представники центрів і громадських організацій обмінювалися кращими практиками.
Також під час конференції були висвітлені когнітивно-поведінкові підходи та особливості розладів харчової поведінки в дітей та молоді.
Крім цього, відбулася панельна презентація кейсів про клінічні випадки супроводу та лікування психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги, що дозволила учасникам поглибити свої знання та обмінятися досвідом.
Під час дискусії фахівці з Вінниччини відзначили цінність програми та поділились досвідом впровадження її підходів у практику.
Регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Олена Бессараба акцентувала на користі програми для усіх категорій населення, зокрема, ветеранів, членів їх сімей, членів сімей загиблих, постраждалих від війни.
У свою чергу, Ігор Марцинковський розповів про вплив війни на психологічне благополуччя дитячого населення.
Також під час заходу відбулася панельна презентація кейсів з впровадження програм «Самодопомога Плюс», «Зцілення душі та тіла», «Подолання прогалин у сфері психічного здоров'я» mhGAP та СЕТА.
Окремо учасники презентації ознайомилися з фасилітованою вправою щодо інтеграції травмаінформованого підходу у роботу фахівців.
Наприкінці конференції учасники підбили підсумки та обговорили плани на майбутнє.
Зауважимо, що за два дні фахівці отримали велику кількість нових знань, підходів та кращих практик у сфері психосоціальних інтервенцій. Захід став важливою платформою для збагачення професійного досвіду та розширення мережі контактів у галузі психічного здоров'я.