Як повідомила Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна, новою послугою скористалися родини ветеранів із семи громад області.
У другому заїзді в заклад відпочинку взяли участь 12 родин із Крижопільської, Піщанської, Погребищенської, Теплицької, Гніванської, Вінницької та Оратівської громад.
«Усі ветерани мають важкі поранення. Із ними приїхали дружини та діти. Разом та індивідуально вони отримують консультації психологів та соціальних працівників. І за словами учасників, вони вже стали однією родиною. Бо так як тут, поза межами закладу відпочинку, вони б ніколи не почали спілкуватися. Середовище та атмосфера сприяє. А фахівцям наші захисники «співають оди кохання». За своє життя вони рідко відвідували психолога, переважно під час реабілітації, але перший та ефективний результат відчули саме тут», - зауважила Наталя Заболотна.
Посадовиця наголосила, що в області й надалі збільшуватимуть кількість психологів для того, аби ветерани могли отримати психологічну допомогу вже після завершення заїзду і в себе в громаді. У цьому і полягає уся суть послуги.
Наталя Заболотна зазначила, що було приємно чути позитивні відгуки про органи соціального захисту населення в деяких громадах. Ветерану та його родині запропонували увесь спектр можливих послуг та виплат, допомогли з оформленням документів. У решті громад – із цим труднощі. Комунікація між органами місцевого самоврядування та ветеранами потребує більших зусиль.
«Наші ветерани - це наш стимул працювати ліпше. Для мене, як завжди, було важливо отримати фітбек та за можливості допомогти на місці у вирішенні їх проблемних питань» - наголосила Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна.
Посадовиця запевнила,що усі, хто приїхав до закладу, вже ніколи не залишаться зі своїми проблемами сам на сам. Для цього і залучені обласні фахівці, аби пояснити, допомогти, направити.
Декілька сімей мали питання щодо надання медичних послуг, а саме -проведення оперативного втручання та придбання дороговартісних ліків. Досі трапляються труднощі з оформленням документів, отриманням статусу людини з інвалідністю та УБД. Тож їх супроводжуватимуть у цьому процесі.
«Пишаюся нашими закладами охорони здоров‘я. Ветерани та їх дружини неодноразово схвально відгукувалися про роботу Вінницького обласного клінічного клінічного медичного реабілітаційного центру», - підкреслила Наталя Заболотна.
Зауважимо, що 2 заїзди цієї соціальної послуги фінансуються за рахунок обласного бюджету у співпраці з Товариством Червоного Хреста України. Далі планується співфінансування з місцевих бюджетів громад.
«На 2024 рік кошти передбачили 9 громад. Я закликаю решту – долучатися та не зволікати, тому що результат від цієї послуги того вартий! – наголосила посадовиця. – Наші Захисники починають відчувати і розуміти свою цінність для суспільства, а головне – відновлюють свої теплі родинні стосунки та додають свої власні психологічні бар‘єри».
Послуга апробується в рамках пілотного проєкту Міністерства соціальної політики України, Червоного Хреста України та Вінницької обласної військової адміністрації.