Тема торгівлі людьми залишається актуальною та важливою в сучасному світі, де жертви цього злочину стикаються з неймовірними викликами та труднощами.
Днями представники Головного управління Нацсоцслужби у Вінницькій області взяли участь у тренінгу, під час якого поглиблювали свої знання і навички щодо особливостей процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.
Захід відбувся за підтримки соціальних партнерів – ГО «Джерело надії України».
Під час тренінгу учасники занурилися у найглибші аспекти торгівлі людьми – від причин та наслідків - до процедури встановлення статусу постраждалих, розібралися у складних аспектах процедур встановлення статусу особи, постраждалої від торгівлі людьми, професійності відповідальних осіб із встановлення статусу на районному рівні.
Експертки, які поділилися своїм досвідом та знаннями, надали спеціалістам нові засоби розпізнавання ознак та ризиків торгівлі людьми, що дозволяє вчасно реагувати та захищати потенційних жертв, розкрили найпоширеніші помилки та непорозуміння у процесі, а також надали рекомендації з покращення роботи з цією вразливою групою осіб.
«Не так просто ідентифікувати людину, яка зіштовхнулася з явищем торгівлі людьми, до того ж тут треба вміти вибудовувати механізми взаємодії усіх дотичних структур і організацій, щоб оперативно спрацьовувати, забезпечити конфіденційність інформації, та й мати знання з психології. Тому усім, хто працює з цим питанням, треба постійно удосконалювати свої знання, вміння і навички, щоб допомогу такій людині надати вчасно і професійно», - зазначають в Головному управлінні Нацсоцслужби у Вінницькій області.
Фахівці зазначають, що процедура встановлення статусу тепер стала зрозумілішою, а відповідальні особи за встановлення статусу готові професійно допомагати постраждалим від торгівлі людьми.
Лише спільними зусиллями можна побороти одне з найжорстокіших порушень прав людини – злочин, який не обирає ні статі, ні віку, ні місця і часу, небезпека якого може загрожувати кожному та кожній.