До Всеукраїнського дня психолога керівник психологічної служби рятувальників Вінниччини ініціювала збори психологів ДСНС, Нацполіції та підрозділів Нацгвардії, що розташовані на Вінниччині.
На зустріч також запросили регіональну координатору Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?" Олену Бессарабу та психолога-волонтера Сергія Маковея.
Захід відбувся з метою налагодження тісної співпраці у напрямку психологічного супроводу та психосоціальної підтримки постраждалого населення та задіяного особового складу, а також задля налагодження «Алгоритму реагування у надзвичайних ситуаціях», обміну практичним досвідом у зазначеному напрямку, належної організації роботи міжвідомчої групи надання психологічної допомоги під час дії воєнного стану в Україні.
Засідання відбулося на виконання проєкту МВС «Пункт психологічних практик» в рамках реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованою першою леді Оленою Зеленською.
Фахівці обговорили наявні компетенції та ресурси кожного з представників, мали можливість оновити відомості та узгодити наявні сили і засоби при реагуванні на події, відповідно до характеру надзвичайної ситуації, спричиненої бойовими діями, окреслили шляхи подолання їх наслідків.
Основна увага була приділена організації надання психосоціальної підтримки постраждалих та особового складу, задіяного до ліквідації НС; методам надання психологічної підтримки родинам постраждалих, в тому числі сім’ям загиблих та травмованих. Також йшлося про заходи психологічної реабілітації, наявні матеріальні ресурси в межах Вінниччини.
На завершення заходу психолог оперативно-рятувальної служби області зупинилась на відмінностях у психологічному супроводі задіяного особового складу та постраждалого населення, тривалості та наслідках.
Підбиваючи підсумки, учасники зустрічі окреслили алгоритм подальшого перенаправлення постраждалих після ліквідації наслідків кризових подій.