«Центр муковісцидозу» розташований у педіатричному відділенні Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні.
Як повідомили у Департаменті охорони здоров'я та реабілітації ОВА, зараз Міжнародний Медичний Корпус завершує там облаштування двох палат для пацієнтів. Кімнати мають окремі санвузли та вентиляційну систему. Також з Центру є окремий вихід.
З робочим візитом, заклад відвідала директор Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОВА Ольга Задорожна.
З пацієнтами працює мультидисциплінарна команда, до якої входять генетик, пульмонолог, алерголог, гастроентеролог, педіатр, реабілітолог та дієтолог. Це фахівці лікарні та кафедри педіатрії №2 Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова.
«Ми тісно співпрацюємо із кафедрою педіатрії N 2. У березні цього року спільно провели конференцію для батьків пацієнтів хворих на муковісцидоз. Роздали їм літературу, щодо харчування при такому захворюванні. «Центр муковісцидозу» приєднався до Twinning Project та найближчим часом розпочнеться співпраця Вінниця-Монпелье (Франція). 3 наступного тижня розпочинаємо моделюючу терапію препаратом Трікафта для пацієнтів з муковісцидозом, які мають мутацію F508 дельта», - зазначила керівник обласної дитячої клінічної лікарні Лідія Діденко.
На сьогодні у Вінницькій області зареєстровано 26 пацієнтів з муковісцидозом, з них 6 дорослих. Bci пацієнти внесені до Європейського реєстру хворих.
У свою чергу, директор Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОВА зауважила, що муковісцидоз – це рідкісне захворювання, і дуже важливо, що лікарні вдалося налагодити тісну співпрацю науковців і практичних лікарів.
«Ми бачимо результати цієї взаємодії. Таких Центрів лише чотири в Україні, і один із них саме у нас». – підкреслила Ольга Задорожна.