У Варшаві протягом двох днів проходив форум ReBuild Ukraine: Health & Rehabilitation, який зібрав провідних експертів, новітні рішення і міжнародний досвід для сприяння відновлення та реформування системи охорони здоров’я та реабілітації в Україні.
Головна мета форуму — привернути увагу міжнародної спільноти до тяжких гуманітарних та соціальних наслідків російської військової агресії в Україні та забезпечити якнайшвидше повернення постраждалих до повноцінного та якісного життя.
Учасників з України - представників громад, областей, владних інституцій, неурядового сектору, бізнесу - зустрічали міжнародні партнери. Це понад 300 державних і приватних донорів та інвесторів, які хочуть допомогти та бути дотичними до відновлення людського ресурсу в нашій країні.
Два дні інтенсивного нетворкінгу, обміну думками, досвідом, налагодження нових комунікацій. Форум став майданчиком, для розвитку стратегії співробітництва та залучення нових партнерів.
Понад 150 експонентів з 18 країн представили свої проєкти з відновлення людського потенціалу і відбудови медичної інфраструктури. Показано багато цікавих презентацій та програм.
Центральне місце на платформі зайняла Всеукраїнська програма ментального здоров'я Ти як, ініційована Першою леді Оленою Зеленською, яку представила керівниця Координаційний центр КМУ Оксана Збітнєва.
«Ти як?» - інновація, яка стала прикладом для інших, як успішна трансформація національного масштабу на всіх рівнях держави, що впроваджується в найскладніших умовах війни.
Трансформацію спеціалізованої психіатричної допомоги презентувала радниця прем’єр-міністра, директорка з розвитку проєктів Координаційний центр КМУ Ірина Микичак.
«Ми вдячні організаторам та поважним спікерам за увагу та долученість до теми розбудови сфери ментального здоров’я в Україні. Зокрема Міністерці охорони здоров’я Швеції Акко Анкарберг Юханссон, яка наголосила, що увесь світ має продовжувати підтримувати Україну за всіма напрямками. Адже феномен української стійкості не просто у витривалості й здатності відновлюватись, а в потенціалі створювати надважливі соціальні перетворення попри війну та кризи – і це дійсно референс для глобального світу, який наразі не має власного досвіду таких системних рішень», - підкреслюють у Координаційному центрі КМУ.