Сьогодні в облдержадміністрації під головуванням директора Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації Миколи Ткачука відбулось чергове засідання обласного оперативного штабу із забезпечення прав і свобод власників земель та збіжжя, завдання якого - забезпечити захист аграріїв від спроб рейдерських захоплень.
Участь у засіданні взяли представники правоохоронних органів, прокуратури, державної фіскальної служби, Держгеокадастру, а також керівники відповідних служб районів, які заслуховувались на засіданні штабу. До порядку денного увійшли питання щодо неправомірного розірвання договорів оренди земельних ділянок у Теплицькому районі; щодо припинення прав оренди земельних ділянок та реєстрації прав оренди на такі земельні ділянки на інших орендарів у Барському районі та про ситуацію з виплатою орендної плати за землю у с. Курилівці Жмеринського району.
Розпочинаючи засідання, Микола Ткачук зазначив: «Перед тим, як перейти до питань порядку денного, хочу зазначити, що продовжуються розрахунки за земельні частки паїв. На сьогоднішній день з наявних 436 тисяч укладених договорів у Вінницькій області, практично розрахувалися на 90% з власниками земельних часток, паїв. Збільшуються відсотки нарахування орендної плати. Відтак на сьогодні у Вінницькій області вона складає 6,1% . Тобто починаючи з вересня, включаючи сьогоднішню дату, розрахунки на рівні області піднялися на 3%.
За словами Миколи Ткачука, сума нарахувань, які сільгоспвиробники повинні заплатити складає 2190 млн. грн. «На сьогоднішній день, розраховано 90% , а саме -1950млн. грн. виплачено орендної плати за земельні частки, паї, з них 1,3млрд. грн. у грошовому еквіваленті, все решта виплачується сільськогосподарською продукцією»,- зазначив посадовець.
Далі обласний антирейдерський штаб працював над розглядом питань порядку денного.
Підводячи підсумки засідання, Микола Ткачук підкреслив необхідність ретельно вивчати й аналізувати звернення, які надходять на гарячу лінію та стосуються рейдерських захоплень земель чи збіжжя, а також вчасно та фахово реагувати на кожен подібний випадок .