Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна повідомила, що за ініціативи народної депутатки України Ірини Борзової відбулася друга розширена нарада щодо створення мобільних аптечних пунктів та дії програми «Доступні ліки»
У нараді взяли участь територіальні громади та представники найбільших аптечних мереж.
«Ми проаналізували проміжну ситуацію, маємо знайти шляхи рішення проблеми», - зазначила Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна.
Найгірша ситуація спостерігається у Гайсинському районі (Краснопільська, Кунківська та Райгородська громади), де аптек взагалі немає. У Жмеринському районі аптек немає у Северинівській та Станіславчицькій сільських громадах. Також аптеки відсутні у Вендичанській селищній громаді Могилів-Подільського району.
«Створення мобільних аптечних пунктів має зебезчечити доступ населення до необхідних ліків. Такі «мобільні аптеки» мають відпускати безрецептурні препарати, рецептурну групу препаратів, здійснювати відпуск в тому числі за електронним рецептом та за програмою «Доступні ліки», - наголосила Перший заступник Начальника ОВА.
У перелік лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, входять:
▪️серцево-судинні захворювання, цереброваскулярні захворювання;
▪️цукровий діабет;
▪️нецукровий діабет;
▪️хронічні хвороби нижніх дихальних шляхів;
▪️розлад психіки та поведінки, епілепсія;
▪️хвороба Паркінсона;
▪️посттрансплантаційний період - імуносупресанти;
▪️лікування болю та надання паліативної допомоги – знеболювальні препарати.
А також тест-смужки для вимірювання цукру в крові.
Ці лікарські засоби та вироби медичного призначення відпускаються в аптеках за електронним рецептом для пацієнтів безоплатно, або з незначною доплатою. Кошти надходять від Національної служби здоров‘я України.
Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна зауважила, що зараз у Вінницькій області до програми «Доступні ліки» долучилися майже 500 аптечних пунктів. Однак, якщо у місті немає проблем із доступом до аптек, які працюють за програмою реімбурсації, то у селах ситуація протилежна.
«Львівська та Полтавська області зараз працюють над створенням мобільних аптечних пунктів. Будемо і надалі вибудовувати комунікацію з головами територіальних громад, мережами аптек та обмінюватися досвідом з іншими областями». – резюмувала Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна.
На Вінниччині відбулася розширена нарада щодо створення мобільних аптечних пунктів та дії програми «Доступні ліки»
- Останні новини