З 31 липня по 2 серпня 2024 року в Івано-Франківській області пройшов захід «Спільнота практиків в рамках програми «Зцілення душі й тіла: обмін досвідом, професійне вдосконалення та розвиток». Подія організована в рамках проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» за підтримки американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.
На відкритті заходу керівниця проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» Альона Герасимова привітала учасників. Програма включала сесії та майстер-класи, спрямовані на професійне вдосконалення та розвиток навичок у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Учасники обговорювали специфіку впровадження програми в Україні, обмінювалися досвідом та визначали подальші кроки розвитку та масштабування через мережу просторів «Дбаю про себе».
В рамках заходу також була проведена інтерактивна лекція «Ризики, діагностика та профілактика емоційного вигорання осіб, які надають послуги психологічної допомоги та психосоціальної підтримки під час війни». Учасники розглядали ключові ризики для фахівців, які працюють у зоні конфліктів, та вивчали методи їх діагностики та профілактики. Джеймс Гордон, засновник та виконавчий директор центру «Зцілення душі та тіла» СМВМ (The Center for Mind-Body Medicine), також привітав учасників і окреслив основні напрямки розвитку програми в Україні.
Подію завершила панельна дискусія «Впровадження програми "Зцілення душі й тіла": виклики і здобутки». Учасники, серед яких були Ірина Пустовій, Олена Ренчка, Яніна Сичова, Катерина Кобзій та інші експерти у сфері психічного здоров’я, ділилися історіями життєстійкості та пошуку ресурсів для відновлення. Марта Мельник, керівниця напрямку психічного здоров’я Проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», представила ключові аспекти проєкту та його роль у формуванні послуг з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.
Серед тренерів заходу були Олександр Поліщук, експерт з медичної психології та психотерапії, Вікторія Осипенко, реєстрова психотерапевтка, Матвій Дарійчук, практичний психолог, та Микита Глущенко, психолог.
Проєкт «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» продовжує свою діяльність, спрямовану на підтримку та розвиток системи громадського здоров’я в Україні, зокрема психосоціальної підтримки та психічного здоров’я. У Вінницькій області в рамках підходу «Зцілення душі та тіла» СМВМ навчено 12 фахівців, які мають навички фасилітації груп у громадах регіону, що дозволяє їм надавати психосоціальну підтримку.