8 серпня в шести громадах Вінницької області відбувся День спільнодії в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.
Як повідомила Перша заступниця Начальника ОВА Наталя Заболотна, упродовж цього дня дискусії та обговорення провели у Вінницькій, Шаргородській, Хмільницькій, Погребищенській, Чечельницькій та Томашпільській громадах.
Захід об’єднав представників місцевої влади, громадських організацій, медичних і соціальних служб, освітян, представників міжнародних організацій та інших фахівців, які разом працюють над збереженням та покращенням ментального здоров'я в своїх громадах.
«Учасники обговорювали можливості покращення ментального здоров'я серед населення, важливість координації між різними службами та організаціями, а також обмінювалися досвідом і кращими практиками. Модераторами заходів виступили консультанти з ментального здоровʼя. Загалом у заходах взяли участь близько 200 людей. Це були представники місцевої влади, громадських організацій, медичних та соціальних установ, педагоги, психологи та активісти». – зазначає Наталя Заболотна.
Регіональна координаторка Всеукраїнської програми «Ти як?» у Вінницькій області Олена Бессараба разом з координаторкою з психічного здоров’я проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров'я» Аліною Кобець особисто відвідали заходи у Вінницькій та Хмільницькій територіальних громадах. Там фахівчині поспілкувалися з учасниками та окреслили подальші кроки розвитку програми в регіоні, можливості та перспективи використання потенціалу міжнародних і місцевих організацій для формування «людиноцентричної» моделі послуг з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.
Під час зустрічі Олена Бессараба акцентувала на важливості спільної роботи в цьому напрямку.
«Координація ментального здоров'я в регіоні є надзвичайно важливим завданням, адже кожна громада стикається зі своїми унікальними викликами. Завдяки нашим зусиллям та підтримці національної програми, ми можемо не лише ідентифікувати ці проблеми, але й ефективно їх вирішувати, підвищуючи рівень психічного благополуччя серед населення. Важливою складовою цієї роботи є налагодження співпраці між різними службами та організаціями, що дозволяє створити єдину систему підтримки для кожного мешканця громади». – підкреслила Олена Бессараба.