Захід організовано Міністерством соціальної політики України у партнерстві з Всесвітньою продовольчою програмою ООН (ВПП) та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).
Форум об'єднав понад 300 учасників — представників Уряду, бізнесу, громадських організацій та міжнародних партнерів.
Під час заходу спікери окреслили найсучасніші рішення у сфері цифровізації соціальних послуг, зокрема можливості електронного кейс-менеджменту.
«У фокусі нашої уваги кожна людина — ніхто не залишається поза турботою. Ми надаємо підтримку тим, хто її потребує і прагнемо відновити економічну спроможність кожного, забезпечуючи соціальну включеність і гідне життя тим, хто не може працювати. Для цього, зокрема, застосовуємо інноваційні цифрові рішення, що роблять соціальні послуги більш доступними та якісними, а систему — ефективною та прозорою», — зазначила Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.
Наталя Заболотна розповіла як втілюються інновації на обласному рівні.
«Ми впровадили Єдину інформаційну систему соціальної сфери. І це дало можливість вирішити низку актуальних проблем. Як мінімум, полегшити роботу нашим соціальним працівникам. В жовтні 2022 року Єдина інформаційна система соціальної сфери стала доступною в управліннях соціального захисту населення районних військових адміністраціях. І це забезпечило прискорення безперебійного процесу оформлення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Далі був пілот із запровадження дослідної експлуатації в ЄІССС процесів призначення, нарахування та виплати 6 видів державних допомог. Цьогоріч впроваджено ще десять». - зазначила Перша заступниця Начальника ОВА.
Також посадовиця розповіла, що ще одним напрямком цифровізації соціальній сфери на Вінниччині є цифровізація процесу надання соціальних послуг.
«З 2023 року область продовжує брати участь в пілотних проєктах, одним з яких є електронний кейс-менеджмент. Але варто зазначити, що цифровізація соціальних послуг буде не можливою без якісного та вчасного надання соціальних послуг». - акцентувала Наталя Заболотна.
Крім того, Перша заступниця Начальника ОВА поділилася досвідом впровадження послуг: підтриманого проживання, супровід під час інклюзивного навчання, тимчасовий відпочинок для батьків, або осіб, які їх замінюють, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю, соціальна адаптація ветеранів, ветеранок та членів їх родин, а також похідною цієї послуги «Родинні табори з соціальної адаптації ветеранів/ветеранок з інвалідністю».
«Переконана, що це лише початок. За цифровізацією – майбутнє. Підтримуємо мету та вектор Міністерства соціальної політики. Ніхто не має залишитися поза увагою. І саме «цифра» допоможе це зробити нашим соцпрацівникам». - резюмувала Наталя Заболотна.