З нагоди відзначення Європейського Дня боротьби з торгівлею людьми, у Вінниці відбувся регіональний форум «Вінниччина об’єднує зусилля у протидії торгівлі людьми». Захід організований Департаментом соціальної та молодіжної політики ОВА у партнерстві з ГО «Джерело надії».
Подія об’єднала представників обласної військової адміністрації, профільних департаментів, представників РВА, Міжнародної організації з міграції, громадських організацій та відповідальних осіб за реалізацію державної політики у сфері протидії торгівлі людьми в області.
З вітальним словом у відеоформаті до присутніх звернувся заступник Начальника ОВА Андрій Кавунець. Посадовець зауважив, що Європейський День боротьби з торгівлею людьми було започатковано 17 років тому, проте, на жаль, ця проблематика існує і сьогодні.
«Вінниччина стала місцем, яке об’єднує зусилля щодо протидії торгівлі людьми на міжрегіональному рівні та продовжує залучати усі ресурси задля подолання цього ганебного явища. Сьогоднішній форум – це підтвердження того, що є багато зацікавлених сторін, які залучені до процесу боротьби з торгівлею людьми». – зазначив Андрій Кавунець. Посадовець побажав учасникам форуму плідної роботи, конструктивного діалогу та конкретних напрацювань.
У межах заходу, заступник директора Департаменту соціальної та молодіжної політики ОВА Сергій Шмігленко вручив подяки найактивнішим представникам тергромад Вінниччини за ефективну роботу у сфері протидії торгівлі людьми.
Під час панельних дискусій, учасники обговорили сучасні виклики у напрямі протидії торгівлі людьми. Зокрема, представники Департаменту соціальної та молодіжної політики ОВА розповіли про реалізацію державної політики у сфері протидії торгівлі людьми на Вінниччині. У свою чергу, начальник управління міграційної поліції ГУНП у Вінницькій області Сергій Михалько розповів про діяльність правоохоронних органів у цьому напрямі. Він зазначив, що війна спонукала людей до міграції, зокрема в середині країни.
«Саме внутрішньо переміщенні особи, перебуваючи у скрутних життєвих обставинах, є найбільш уразливими до такого явища, як торгівля людьми. Тому всі країни світу приділяють дуже багато уваги цій проблематиці та протидії їй», - зауважив Сергій Михалько.
Разом з тим, під час дискусії розглянули особливості комплексної реінтеграційної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми та експлуатації.
На завершення заходу, представниця ГО «Джерело надії» презентувала присутнім інтерактивну настільну гру «Ліза». Ця гра розрахована на дітей віком від восьми років та доступною мовою в ігровій формі демонструє потенційні ризики потрапляння у ситуації торгівлі людьми.
Форум став чудовою платформою для обговорення та визначення пріоритетів щодо подальшого розвитку стратегій протидії торгівлі людьми на регіональному рівні.