У порівнянні з минулим роком, кількість травмованих зросла на 34,2 % (26 осіб), а кількість смертельних випадків — на 37,2 % (19 осіб).
Залізниця є важливою частиною інфраструктури, але також слід пам'ятати, що вона є зоною підвищеної небезпеки.
АТ «Укрзалізниця» звертається до громадян з проханням дотримуватись правил поведінки на залізниці, аби запобігти травматизму.
- Категорично забороняється ходити по залізничних коліях або переходити через них у невстановлених місцях. Перехід дозволяється лише по пішохідних мостах, переходах, тунелях, переїздах, тощо. На станціях, де немає мостів і тунелів, можна переходити колії тільки у місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені покажчики «Перехід через колії».
- При наближенні рухомого складу не можна перебігати через колії. Потяг, який рухається зі швидкістю 80-100 км/год, проходить 22-30 м за секунду, що робить спробу перетину колії перед рухомим складом надзвичайно небезпечною.
- Очікуючи потяг на пасажирській платформі, потрібно знаходитися на відстані не ближче 0,5 м від краю платформи або 2 м від крайньої рейки. Необхідно уважно прислуховуватися до оголошень на станції щодо прибуття та відправлення потягів.
- При наближенні потяга важливо зупинитися поза межами небезпечної зони та пропустити його. Перехід слід починати тільки після повного переконання у відсутності рухомого складу на сусідніх коліях.
- На залізничних переїздах необхідно звертати увагу на сигналізацію та шлагбауми. Переходити колію дозволяється тільки при відкритому шлагбаумі та місячно-білому світлі переїзної сигналізації. При відсутності шлагбаума та сигналізації (коли переїзд не охороняється) перед переходом колії необхідно впевнитися, що до переїзду не наближається потяг або локомотив, вагон, дрезина тощо.
- Якщо потяг стоїть, не можна пролізати під вагонами, потрібно його обійти з голови чи хвоста на відстані не ближче 10 м. При цьому, уважно дивитись, що відбувається на сусідній колії, щоб не потрапити під зустрічний потяг.
- Не можна наближатися до дротів контактної мережі, що розташовані над залізницею, на відстань ближче 2 м. Важливо пам'ятати, що контактні дроти знаходяться під напругою понад 27 тисяч вольт, що створює значну небезпеку. Якщо такий дріт обірвався, до нього не можна підходити на відстань ближче 10 м, щоб не бути ураженим електричним струмом. Виходити з такої небезпечної зони потрібно малими кроками, які не перебільшуватимуть довжину вашої ступні.
АТ «Укрзалізниця» закликає дотримуватись правил безпеки на залізничних об’єктах, щоб зберегти своє життя та здоров’я.
Пильність та відповідальність — запорука безпеки!