8-9 листопада 2024 року у місті Львів відбувся четвертий Осінній медсестринський форум. Цей захід був присвячений темі «Медсестринство перед обличчям викликів» із акцентом на захист дитинства та зміцнення здоров'я громади шляхом посилення ролі медсестринства і підвищення доступності послуг.
Спікерами форуму стали: Оксана Збітнєва голова Координаційного центру психічного здоров’я Кабінету Міністрів України, Ірина Микичак директорка з координації органів центральної і виконавчої влади Координаційного центра з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України, радниця Прем’єр-міністра України, Віктор Ляшко Міністр охорони здоров'я України та інші поважні фахівці.
Захід включав панельну дискусію, організовану проєктом USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» яка охоплювала питання забезпечення послугами у галузі психічного здоров’я та психосоціальної підтримки та викликів пов’язаних з війною.
Серед учасників були Олександр Співак, Віктор Павлюк і Любов Подолян – представники медичних закладів первинної медичної допомоги Вінницької області, а саме Жмеринського та Бершадського центрів первинної медичної допомоги. Саме під час цієї дискусії було наголошено на ролі програм психосоціальної підтримки та координації послуг у галузі психічного здоров’я. Презентувався досвід співпраці з міжнародними партнерами в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» ініційованої першою леді України, Оленою Зеленською.
Також у рамках форуму відбувся майстер-клас за програмою «Емоційного і фізичного відновлення», зокрема для підвищення продуктивності медичних працівників. Модераторами цієї програми були Аліна Кобець і Катерина Кобзій, фахівчині з проєкту USAID, які вже протягом року проводять роботу в рамках науково доказової програми, розробленої The Center Mind and Body Medicine (США).
«Програма «Емоційного та фізичного відновлення» апробована та маштабується у 12 регіонах України, протягом року було надано близько 5000 групових та індивідуальних інтервенцій в рамках програми, зокрема на Вінниччині 4 фахівця проходять сертифікацію за програмою тренінгу для тренерів, що стане гарним стартом для формування мережі. Для фахівців вона може стати надійним та зручним інструментом для міжсекторальної співпраці, адже може впроваджуватись як у лікарнях, так і в школах, закладах соціального захисту населення, чи на базі громадських організацій», - зазначила регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у Вінницькій області Олена Бессараба.