Сьогодні заступник Начальника ОВА Андрій Кавунець провів зустріч з делегацією представників Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в Україні.
У зустрічі взяли участь Офіцер з Операційних Питань, в.о. Голови Саб-Офісу УВКБ ООН у Вінниці Метью Алоо Ойюко, голова польового офісу УВКБ ООН у Києві Крістіан Лангехенке, помічник офіцера з питань програми УВКБ ООН Катерина Дроботіна, старший фахівець з польових питань Володимир Мельник, радниця з питань захисту Олена Тишкевич, фахівчиня з польових питань Габріела Діас Мальдонадо та радник з питань довгострокових рішень Сергій Рева. Також долучилися в.о. директора Вінницького обласного центру зайнятості Геннадій Бамбура та представники профільних департаментів ОВА.
Учасники обговорили можливості подальшої співпраці та реалізацію проєктів організації в регіоні.
Звертаючись до присутніх, заступник Начальника ОВА подякував за всебічну й ефективну підтримку, яку УВКБ ООН та партнерські організації надають громадам Вінниччини у допомозі внутрішньо переміщеним особам.
Під час зустрічі Андрій Кавунець розповів про актуальну ситуацію щодо проживання ВПО на території Вінниччини.
Заступник Начальника ОВА акцентував, що наразі є потреба в довготривалих програмах підтримки для регіону.
«Розуміємо, що повноцінна інтеграція внутрішньо переміщених осіб можлива лише тоді, коли вони будуть мати де жити та працювати. Разом ми можемо створити ці умови. Також Вінниччина зацікавлена в проектах, які допоможуть залучити ВПО до активного життя в наших громадах, адже більшість тих, хто був змушений покинути рідні домівки, ймовірно вже не повернуться в свої регіони». – зазначив посадовець.
Окрім цього, Андрій Кавунець зазначив, незважаючи на те, що Вінницька область є відносно спокійною, внаслідок ворожих атак в нас також бувають пошкодження об’єктів цивільної інфраструктури, а тому важливо, щоб програми, які спрямовані на реагування в надзвичайних ситуаціях, продовжували працювати.
У свою чергу, представники профільних Департаментів ОВА проінформували про пріоритетні плани діяльності на 2025-рік. Йшлося й про актуальні потреби щодо підтримки ВПО, в тому числі молоді, утеплення освітніх закладів, розвитку мережі ветеранських просторів та підготовки спеціальних програм для удосконалення навичок надання психологічної допомоги фахівцями різних сфер діяльності.
Також під час зустрічі розглянули питання працевлаштування й професійного навчання ВПО.
«Ми дуже зацікавлені у співпраці й надалі продовжуватимемо активну комунікацію». - резюмував заступник Начальника ОВА.