До Дня памʼяті жертв Голодомору, в обласному молодіжному центрі «Квадрат» відбулась презентація науково-популярного фільму «Голодомор-геноцид 1932-1933 років: український опір».
Україна внаслідок Голодомору-геноциду 1932–1933 років, масових штучних голодів 1921–1923 та 1946–1947 років втратила більше 4 мільйонів людських життів.
До сьогодні однією з маловідомих сторінок залишається питання опору українців політиці винищення. Попри жорстокі репресії радянських каральних органів, українці не підкорялися та чинили спротив більшовицьким окупантам.
Мета фільму - формування національної ідентичності та показ опору українців у роки Голодомору-геноциду.
У заході взяли участь, Перша заступниця Начальника ОВА Наталя Заболотна, директорка Департаменту соціальної та молодіжної політики ОВА Світлана Ярмоленко, заступниця директора Департаменту гуманітарної політики ОВА Тетяна Каменщук, кандидат історичних наук,професор Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Павло Кравченко, представники громадськості, активісти, молодь Вінниччини.
Фільм складається з чотирьох серій, тривалістю 7-8 хв. Його можна буде переглянути у соціальних мережах та на офіційних веб-порталах. Фільм базується на архівних документах.
Як зазначила Наталя Заболотна, сьогодні росіяни знову застосовують проти українців методи геноциду, щоб знищити нашу ідентичність, культуру, мову – щоб винищити українців як самобутній народ, як націю. Зараз лише близько 30 країн визнали Голодомор 1932-1933 років геноцидом проти українського народу. Ми маємо й надалі змінювати думку світової спільноти, доносячи правду. Саме тому фільм супроводжується субтитрами англійською мовою.
«Українці, перш за все молоде покоління, мають знати та пам’ятати те, що відбувалося із їхніми предками та землею. Саме правдиві свідчення – є основою національно-патріотичного виховання наступного покоління. Дякую команді, яка працювала над створенням фільму. Ви сієте зерно правди!»,- підкреслила Перша заступниця Начальника ОВА.
В свою чергу, Тетяна Каменщук додала, що історія — це наша пам’ять, яка передається генетично кожному з нас:«Логічним продовженням таких фільмів є бачення сучасної молоді — їхнє сприйняття, асоціації з тематикою та розуміння порушеної проблематики».
Павло Кравченко, подякував обласній військовій адміністрації за допомогу у створенні фільму: "Велика подяка за те, що навіть в таких екстремальних умовах війни, є розуміння важливості виховної роботи та історії загалом. Адже, не знаючи минулого, не можливо створити краще майбутнє.”
Фільм створено за фінансування Департаменту соціальної та молодіжної політики спільно з громадською організацією «Подільська спадщина» та Вінницьким державним педагогічним університетом ім.М.Коцюбинського.