Сьогодні, в обласному молодіжному центрі «Квадрат» відбувся захід, присвячений Міжнародному дню людей з інвалідністю, в рамках якого презентували друкований календар. В його основу покладений фотопроєкт, героями якого стали наші ветерани.
У заході взяли участь керівництво обласної військової адміністрації, представники профільних Департаментів ОВА, представники ветеранської спільноти, громадські організації.
Як зазначила Перша заступниця Начальника ОВА Наталя Заболотна, у серпні 2024 на Вінниччині вперше відбулися обласні ветеранські спортивні ігри. Вони були спрямовані на популяризацію різних видів спорту серед ветеранів. Але з часом поняття «незламності» вийшло далеко за межі спорту та цього проєкту.
«Це, у першу чергу, про мотивацію, натхнення та жагу займатися тим, що любиш по-справжньому. Хтось із наших героїв розвиває бізнес, хтось повернувся до улюбленої професії, знайшов себе у новій, а хтось відкрив себе у творчості»,- підкреслила Наталя Заболотна.
На презентацію сьогодні завітали ветерани з різних громад та різних куточків області. Герої фотопроєкту розповіли про свій шлях до адаптації, подолання викликів та досягнення успіху.
Зокрема, поділилися прикладами того, як допомагають побратимам знайти себе в нових умовах.
Іван Шостак: «Пройшовши реабілітацію, зрозумів, що можна жити в повній темряві».
Внаслідок травми Іван Шостак втратив зір. Після реабілітації працює та навчається гончарному мистецтву в артпросторі «ЕтноЧари».
Вʼячеслав Стражець: «Я не навоювався. Пішов на війну у перші дні повномасштабного – в травні 2022 року вже отримав поранення. Тому почав виготовляти дрони, відкрив власну справу, щоб відомстити, довести справу до кінця».
Вʼячеслав Стражець отримав травму, що призвела до ампутації руки. Відкрив власний бізнес. Працює вчителем у школі, навчає дітей складати дрони з 0.
Армен Гарибян: «Я завжди кажу своїм побратимам, що підтримаю, дам пораду, поки я ще тут».
Внаслідок травми Армен Гарибян втратив стопу. Під час лікування та реабілітації почав активно займатися спортом. Зараз є Чемпіоном Міжнародних змагань серед ветеранів Strong Spirit’s Games в трьох дисциплінах: пауерліфтинг, веслування, ривок гирі.
Прочитати історії усіх героїв проєкту можна на сайті за посиланням.
У ході заходу представники Департаменту ветеранської політики ОВА та громадських ветеранських організацій таких як Ветеран Хаб у Вінниці та Вінницький аналітично-просвітницький простір центру «Ветеранський простір», розповіли про можливості, які можуть використовувати ветерани та ветеранки для свого розвитку.
«Ветерани показують як потрібно любити свою землю, свою країну, свою сімʼю. Я дякую усім. Впевнена, що на Вінниччині ми будемо йти саме цим шляхом. Наші герої будуть прикладом у незламності духу, справах, повернені від військового до цивільного життя. Але в умовах якомога ширших можливостей для свого розвитку!»,- резюмувала Наталя Заболотна.