Сьогодні заступник Начальника ОВА Андрій Кавунець взяв участь у засіданні Ради проєкту «Посилене партнерство для сталого відновлення» (EPSR).
Також до засідання долучилися представники проєкту EPSR, Шведського агентства міжнародного розвитку і співробітництва (SIDA), Програми розвитку ООН, Посольства Швеції в Україні, а також представники ОВА з регіонів-учасників проєкту.
Учасники підбили підсумки реалізації проєкту в 2023-2024 році й обговорили плани на 2025 рік.
Зазначимо, що проєкт EPSR передбачає реалізацію місцевих ініціатив щодо надання державних послуг та покращення економічних можливостей для населення, яке постраждало від війни. Заходи фінансуються Шведським агентством міжнародного розвитку і співробітництва (SIDA) й реалізується ПРООН у Вінницькій, Чернівецькій, Хмельницькій, Тернопільській та Волинській областях.
Під час виступу Андрій Кавунець подякував за надану допомогу в межах роботи проєкту на Вінниччині. Зокрема, за підтримку у сфері надання адміністративних та соціальних послуг.
Заступник Начальника ОВА зазначив, що окрім проведення низки семінарів і тренінгів на професійну тематику та з протидії професійному вигоранню, проєкт EPSR також надав вагому технічну допомогу.
«З метою удосконалення якості надання адмінпослуг для ЦНАПів нашої області було передано 12 мобільних валіз, 1 паспортна станція – для ЦНАПу Ямпільської громади та технічне обладнання – для ЦНАПу в Калинівці. Крім цього, ми отримали оргтехніку, велосипеди та інше необхідне обладнання для працівників соціальної сфери», - підкреслив Андрій Кавунець.
Також заступник Начальника ОВА розповів присутнім про актуальні потреби.
«Станом на зараз ще в 40 ЦНАПах області немає мобільних валіз. Аби зробити адміністративні послуги доступними для всіх, зокрема, й для людей, які не можуть дістатися до ЦНАПу, запропонував колегам запровадити в області нову практику: разом з мобільними валізами надавати соцпрацівникам трьохколісні електровелосипеди. Ідею вже впровадили на Херсонщині і вона довела свою високу ефективність. Таке рішення дозволить оперативно надавати адміністративні послуги безпосередньо за місцем проживання, в усіх населених пунктах громад», - зауважив Андрій Кавунець.
Окрім цього, заступник Начальника ОВА акцентував на необхідності розвитку енергонезалежності ЦНАПів та органів соціального захисту.
«Під час війни вони мають працювати безперебійно. За 9 місяців 2024 року суб’єктам звернення через ЦНАП надано 1 233 389 адміністративних послуг, що на 30,8% більше порівняно з відповідним періодом 2023 року. За результатами моніторингу мережі ЦНАП Вінницька область займає перше місце серед регіонів України за кількістю наданих через ЦНАП адміністративних послуг. Адміністративні послуги соціального характеру є одними з найбільш затребуваних, а їх надання можливе лише коли буде забезпечено безперервність роботи як ЦНАП так і Управлінь соціального захисту населення». – зазначив посадовець.
Під час засідання Андрій Кавунець наголосив на важливості підтримки ветеранів та ветеранок.
«Вінниччина перша в Україні створила Департамент ветеранської політики обласної військової адміністрації, який займатиметься потребами ветеранів/ветеранок та членів їхніх сімей, членів сімей полеглих, загиблих, полонених та зниклих безвісти. Відповідно зараз нам потрібна допомога у технічному оснащенні Департаменту та формуванні мережі ветеранських просторів на території області». – розповів заступник Начальника ОВА.
Представники Посольства Швеції в Україні, SIDA та Програми розвитку ООН зауважили, що наразі ведеться узгодження робочого Плану проєкту з його розширенням на наступний рік задля зміцнення місцевого потенціалу й ефективної інтеграції рішень щодо подолання актуальних викликів та сталого розвитку з урахуванням контексту і потреб.