В умовах повномасштабної війни розвиток реабілітації є критично важливим. Насамперед відновлення у реабілітаційних центрах потребують захисники, які повертаються з фронту.
На базі КНП «Вінницької обласної клінічної психоневрологічної лікарні ім. акад. О.І. Ющенка Вінницької обласної ради» провели воркшоп з принципів сучасної реабілітації для керівництва територіальних громад та організаторів охорони здоров’я Вінницького регіону.
Під час воркшопу учасники обговорили питання щодо створення єдиного реабілітаційного простору.
Наразі у Вінницькій області вже функціонує 791 реабілітаційне ліжко. Три із семи кластерних лікарень вже законтрактовані за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах».
В кожній кластерній та багатопрофільній надкластерній лікарні спроможної мережі мають запрацювати безбар’єрні, належним чином оснащені реабілітаційні відділення, які б забезпечували якісні послуги для пацієнтів та їх комфортне перебування у медзакладі.
Під час воркшопу заступниця директорки Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОВА Тетяна Бондаренко акцентувала, що кожна громада повинна надавати реабілітаційні послуги своїм мешканцям.
«На базі обласної клінічної психоневрологічної лікарні ім. Ющенка відкрито один із семи Центрів досконалості в Україні. В закладі працює професійна команда, яка навчає й інших фахівців. Навчання проходять за принципом «команда навчає команду». За 7 місяців на базі Центру досконалості відповідну підготовку пройшли 8 мультидисциплінарних реабілітаційних команд з Вінницької, Миколаївської та Полтавської областей. 40 фахівців з реабілітації вже отримали досвід необхідний для надання доказової реабілітаційної допомоги. Я думаю, що вони готові проконсультувати й наші громади», - зауважила Тетяна Бондаренко.
В свою чергу, директорка обласної клінічної психоневрологічної лікарні ім. акад. Ющенка Софія Кучерук про роль і значення стаціонарного реабілітаційного відділення для закладу охорони здоров’я.
З покроковим планом організації у медичному закладі реабілітаційного відділення ознайомив присутніх технічний офіцер з питань реабілітації та обмежень життєдіяльності, підрозділу реабілітації та обмежень життєдіяльності, Бюро ВООЗ в Україні, лікар фізичної та реабілітаційної медицини, к.мед.н., ст.н.с. (нервові хвороби), доцент (фізична та реабілітаційна медицина), FEBPRM (лікар ФРМ, сертифікований Європейською Радою ФРМ) Володимир Голик.
Також під час воршопу йшлося про роботу мультидисциплінарних реабілітаційних команд.
Зазначимо, що навчальний захід проходив за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров'я.