Протягом трьох днів 13-15 грудня сотня хлопців та дівчат віком від 14 до 17 років з усієї України в супроводі менторів розробляли інноваційні рішення для відновлення нашої держави. Учасники хакатону мали унікальну можливість зануритися у світ технологій, отримати практичний досвід розробки реальних продуктів та отримати цінні поради від професіоналів ІТ-галузі.
Захід організувала Вінницька ІТ-Академія спільно з партнерами.
Заступник Начальника ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTО) Андрій Кавунець відвідав хакатон та взяв участь в оцінюванні команд-учасниць.
Спілкуючись з молоддю, Андрій Кавунець зазначив, що сьогодні цифровізація охоплює всі сфери.
«Україна є одним із світових лідерів цифровізації. Ми підкорюємо світові рейтинги за рівнем розвитку цифрових державних послуг. Наша держава є авторкою найсучасніших світових цифрових розробок, які викликають захоплення та інтерес. Застосунок «Дія» увійшов до списку Best Inventions 2024. Мінцифра веде активні перемовини з низкою країн про впровадження аналогічних продуктів у них. Це свідчить про світове визнання наших інновацій та активний розвиток ІТ-індустрії. Створення та реалізація інноваційних ІТ-проєктів – це один з тих кроків, які сприяють покращенню життя наших громадян через використання цифрових технологій, та успішному розвитку України. Ваші ідеї, напрацьовані підчас хакатону, завтра цілком можуть стати новими державними цифровими послугами», - зазначив заступник Начальника ОВА.
Протягом 48 годин команди працювали над створенням освітніх проєктів, а по завершенню – презентували свої креативні ідеї експертній комісії. Особливу увагу приділили використанню штучного інтелекту.
Переможцями в першій категорії стали команди:
- перше місце — команда Титани з проектом «21 день Челендж саморозвитку».
- друге місце — команда NoC з проектом TaskWarriors, інтерактивний застосунок.
- третє місце — команда - goal+action з проектом EDU Reward, сучасна освітня платформа для додаткових інтерактивних домашніх завдань.
Переможцями в другій категорії стали команди:
- перше місце — команда студентів Вінницької ІТ-Академії Teammate з проектом NEW Start — інструмент для вирішення проблем працевлаштування ветеранів та людей з обмеженими можливостями.
- друге місце — команда DigAir з проектом SkillBlade.
- третє місце розділили команди TechPulse з проектом Conspector — Освітня мобільна платформа, яка допомагає учням швидко та ефективно підготуватися до уроків, контрольних робіт і ЗНО та Гайдамаки з проектом NOTURN — платформа швидкої комунікації студентів, роботодавців, освітніх закладів.
Також експертна комісія відзначила проект IceGuard команди IceScript.
Окрім головних нагород, 15 найталановитіших учасників пройшли фінальний відбір до Української ІТ-Сотні та отримали гранти по 100 000 грн на навчання із супроводом до працевлаштування.
Ідеї, представлені на заході, демонструють, що українська молодь надзвичайно розумна, креативна та вмотивована. Вони здатні створювати проєкти, які рухатимуть нашу країну вперед! Водночас 100 IT Hackathon став крутою можливістю для тих, хто мріє про успішну кар'єру в ІТ.