З нагоди цієї події на Вінниччину завітали Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко та заступник керівника Офісу Президента Віктор Микита.
Зокрема, відкриття центру відвідали народна депутатка України Ірина Борзова, Перша заступниця Начальника ОВА Наталя Заболотна, заступники Начальника ОВА Сергій Здітовецький та Олександр Піщик, Вінницький міський голова Сергій Моргунов.
Центр вже тиждень, як відчинив свої двері для пацієнтів не лише з Вінниччини, а й усієї України. Виконані перші складні операції. Високотехнологічне обладнання та фаховість лікарів дозволять рятувати тисячі життів щороку.
Як зауважив Віктор Ляшко, війна негативно впливає на стан здоров’я людей і найпоширенішою проблемою залишаються серцево-судинні захворювання.
«Інфаркти та інсульти «молодшають», тому важливо забезпечити розвиток спеціалізованих підрозділів, де створені всі необхідні умови та є фахівці для надання якісної медичної допомоги. І ми над цим працюємо, залучаючи міжнародних партнерів», - акцентував Міністр охорони здоровʼя України.
У свою чергу, Віктор Микита наголосив, що відкриття центру - один із важливих проєктів для регіонального розвитку, спрямований на забезпечення потреб людей у якісних медичних послугах та наших захисників у відновленні й реабілітації після повернення з фронту.
Варто зазначити, що даний проєкт став реальністю завдяки спільній роботі України та наших міжнародних партнерів. Зокрема, Міністерство охорони здоров’я України та Світовий банк виділили на будівництво понад 1 мільярд 47 мільйонів гривень, також співфінансування було з обласного й міського бюджету Вінниці.
Ірина Борзова підкреслила, що це історична подія у сфері охорони здоров’я для Вінниччини.
«Вперше в регіоні створено медичний заклад такого рівня, який не лише підвищить якість лікування, а й врятує безліч життів», - зазначила Ірина Борзова.
Наталя Заболотна зауважила, що Вінницька обласна військова адміністрація відповідала за координацію цього проєкту, за закупівлю обладнання. А це 7 поверхів корпусу, майже 14 443 м2 площі, 144 ліжкомісць, включно з реанімаційними місцями, три ангіографи, КТ, апарати штучного кровообігу, сучасний лабораторно-діагностичний комплекс тощо.
За словами посадовиці, у центрі працюють 92 висококваліфіковані лікарі й 134 медичні сестри.
«Дякуємо Президенту України Володимиру Зеленському за підтримку сфери охорони здоровʼя у такий складний час, за перемовини із керівництвом Світового банку щодо необхідності продовження фінансування цього проєкту навіть в умовах війни. Світовому банку – за довіру та підтримку проєкту, Міністерству охорони здоровʼя за координацію, Вінницькій міській раді за співпрацю, усім медикам, які вже сьогодні рятують життя на найвищому рівні, усім, хто був поруч та співпрацював усі 10 років від початку проєкту. Хай усі наші пацієнти будуть здорові, а медичні працівники продовжують свою благородну справу. Українська медицина не лише відновлюється, а й рухається вперед, стаючи прикладом навіть для закордонних фахівців», - резюмувала Наталя Заболотна.