Заступник Начальника ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Андрій Кавунець відвідав місця тимчасового проживання ВПО в м. Тульчин.
У двох МТП мешкають родини вимушених переселенців, які через війну були змушені покинути рідні домівки та переїхати на Вінниччину. Передусім – це жінки, молодь та діти.
Під час візиту до МТП Андрій Кавунець поспілкувався із сім’ями про їх умови проживання, актуальні проблеми та запити, труднощі з адаптацією у місцеву громаду. Зокрема, обговорили можливості працевлаштування, освіти та дозвілля.
Заступник Начальника ОВА поінформував присутніх про реалізацію проєкту зі створення сприятливого середовища для дітей і підлітків, які проживають у МТП Вінниччини – «Простору, дружнього до дитини».
Дітям, що проживають в цих МТП також було передано солодкі подарунки – цукерки та різдвяне печиво.
Зазначений проєкт реалізується Міжнародним благодійним фондом «Руки друзів» та фінансується в партнерстві з Міжнародною організацією «Plan International» і Міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини.
За попереднім анкетуванням було відібрано 9 МТП області, серед яких і два, що функціонують у м. Тульчин – на базі ПТУ №41 та Центру первинної медико-санітарної допомоги. Ще два розташовані у Вінниці та Ладижині, й по одному – в Козятинській, Немирівській, Жмеринській та Калинівській громадах.
«Ми розуміємо, що кількість внутрішньо переміщених осіб у Вінницькій області залишається високою — близько 150 тисяч. Через активні бойові дії родини не можуть повернутися додому, а в деяких, на жаль, і не має куди повертатися, тому вони залишаються проживати в МТП. Для нас важливо подбати про цих людей. Не лише забезпечити базові умови для проживання, а й створити простори, в яких діти з батьками та підлітки матимуть змогу цікаво проводити дозвілля, навчатися та розвиватися у сприятливому середовищі. Це справді важлива ініціатива, адже життя не стоїть на паузі, і попри все, діти мають активно проводити вільний час, мати свої хобі та отримувати необхідну підтримку». – зазначив заступник Начальника ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO).
Подібні зустрічі з ВПО дозволять визначити необхідні заходи та запити зацікавлених осіб для облаштування навчальних чи ігрових просторів.
Зазначимо, що загалом реалізація проєкту запланована до кінця 2025 року.