Захід відбувся у межах проєкту «Розвиток психологічної стійкості надавачів соціально-психологічних послуг», який реалізує обласна військова адміністрація спільно з відділом психічного здоров’я та психосоціальної підтримки Міжнародної організації з міграції в рамках реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», що ініційована Першою леді Оленою Зеленською.
У тренінгу взяли участь діючі психологи, представники центрів «Життєстійкості», ветеранських організацій та департаментів ОВА, які контактують з постраждалим населенням внаслідок війни, в тому числі ветеранами війни та членами ïx сімей.
Мета тренінгу - надання інформації про поняття ПЗПСП (Психічного здоров’я та психосоціальної підтримки), надання послуг психосоціальної підтримки, інструментів стресменеджменту, попередження й подолання професійного та емоційного вигорання, а також підвищення спроможності працівників державних установ належним чином надавати послуги.
Регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров‘я «Ти як?» Олена Бессараба зазначила, що проєкт з розвитку психологічної стійкості надавачів соціально-психологічних послуг було запущено ще у 2023 році.
«Спільно з МОМ ми розробляємо різноманітні програми й проєкти, що стосуються ментального здоров’я та надання соціально-психологічних послуг. Ми розуміємо, що зараз, на жаль, є дуже багато людей, що постраждали від війни і потребують підтримки. Зокрема, це ветерани, їх сім’ї, родини полеглих військовослужбовців. Дуже важливо, аби фахівці, які контактують з ними, володіли всіма необхідними знаннями, аби за потреби якісно надавати соціальну послугу й першу психологічну допомогу». – зазначила Олена Бессараба.
Тренінг провів соціальний працівник відділу психічного здоров’я та психосоціальної підтримки МОМ, психотерапевт, практикуючий психолог, Вадим Подорожний.
Звертаючись до присутніх, він зауважив, що тема ментального й психічного здоров’я в наш час дуже актуальна:
«Кожному і кожній важливо піклуватися про своє ментальне здоров’я. А в контексті надання соціально-психологічних послуг фахівці мають знати як правильно надавати першу психологічну допомогу екологічно для себе особисто і для людей, з якими вони працюють».
Під час заходу учасники розглянули, що передбачають ПЗПСП-послуги й психосоціальний підхід до розробки програм підтримки населення. Оволоділи інструментами боротьби зі стресом для підтримки власного психоемоційного стану. Визначили ознаки емоційного та професійного вигорання, його причини, стратегії попередження та подолання. Поділилися власними лайфхаками.
Ознайомилися з принципами надання першої психологічної допомоги. Зокрема, що потрібно та не потрібно робити й говорити під час спілкування з людиною, яка перебуває у дистресовому стані, пов'язаному з війною.
Загалом учасники тренінгу отримали цінні знання для подальшої роботи та забезпечення психологічного благополуччя.