Ця система спроможна доводити інформацію до населення як звичайним сигналом сирени, так і у речовому форматі – у залежності від того, яка надзвичайна ситуація склалася на території громади.
Сьогодні, робоча група у складі представників обласної військової адміністрації, Головного управління ДСНС України у Вінницькій області ознайомилась з роботою новітньої місцевої автоматизованої системи оповіщення Якушинецької територіальної громади, представники якої поділились досвідом її впровадження та практичного застосування.
Як зазначив заступник начальника управління цивільного захисту Департаменту з питань цивільного захисту, ресурсного забезпечення сил оборони та безпеки ОВА Глєб Бурковський, відповідно до діючого законодавства, наразі існує три сегмента системи оповіщення: загальнодержавна, територіальна та місцева (у кожній територіальній громаді області).
«Так сталося, що одним із перших в цьому напрямі є Вінницька територіальна громада, яка ще із 2017 року розпочала цей шлях. І в подальшому розвиває свою систему централізованого оповіщення за рахунок приєднання нових населених пунктів. Другою територіальною громадою, яка впроваджує новітню систему оповіщення стала Якушинецька громада, де ми сьогодні маємо можливість ознайомитися з її роботою», - зауважив посадовець.
У свою чергу заступниця Якушинецького сільського голови Людмила Грабова підкреслила, що в умовах війни, важливо, щоб населення вчасно отримувало оповіщення про повітряну тривогу та надзвичайні ситуації, аби вчасно здійснити безпекові заходи відносно себе та своїх близьких.
«В минулому році ми розробили проєктно-кошторисну документацію та виконали основні заходи по встановленню цієї системи. На сьогоднішній день вона вже працює в десяти населених пунктах, і практично охоплює всю територію громади відповідними оповіщеннями. Під час війни безпека і оборона визначаються основними напрямами як у всій державі, так і безпосередньо в нашій громаді. Тому значна частина коштів йде на безпеку і оборону», - акцентувала заступниця Якушинецького сільського голови.
У межах заходу учасники оглянули технічну складову новітньої системи оповіщення. Ознайомилися з принципом її роботи, особливостями та перевагами.
Варто зазначити, що в області ведуться заходи щодо формування та розбудови сучасної системи оповіщення. Адже з огляду на щоденні повітряні атаки нашої країни з боку ворога, вчасне доведення сигналу про повітряну тривогу, рятує життя наших громадян.
Окрім того, питання щодо розвитку та технічної модернізації систем централізованого оповіщення про загрозу виникнення надзвичайних ситуацій тримається на постійному контролі обласної військової адміністрації.