Заступник начальника ОВА Андрій Кавунець взяв участь у нараді щодо розвитку волонтерського руху в Україні під головуванням Заступника Керівника Офісу Президента України Ірини Верещук.
До обговорення ключових питань розвитку волонтерської діяльності долучилися представники міністерств, обласних військових адміністрацій, громадських та волонтерських організацій.
Учасники наради розглянули пропозиції щодо створення та функціонування координаційної платформи з гуманітарної діяльності при Офісі Президента України. Було презентовано її структуру на трьох рівнях: локальному, регіональному та національному. Також йшлося про визначення функцій та повноважень коордплатформи в процесі гуманітарної діяльності в Україні. В контексті розмови зосередили увагу й на взаємодії з ОВА, органами місцевого самоврядування, громадськими, благодійними організаціями та волонтерськими ініціативами.
Для покращення комунікації з волонтерськими організаціями та швидкого реагування на виклики нещодавно було оновлено склад Ради волонтерів при Вінницькій ОВА та проведено перше організаційне засідання.
Ірина Верещук акцентувала, що гуманітарне реагування та підтримка постраждалих від війни залишається одним із пріоритетних напрямків.
В сьогоднішніх умовах війни гуманітарні оператори повинні стати ще більш ефективними. Необхідна чітка координація донорів, операторів (міжнародних і українських) та державної влади, щоб отримати максимальний ефект від роботи.
Координаційна платформа з гуманітарної діяльності при Офісі Президента України допоможе приймати чіткі і виважені рішення, які відповідатимуть пріоритетам та операційним потребам сектору.
Крім того, під час наради Міністерство соціальної політики України та Міністерство фінансів України доповіли про вжиті заходи щодо напрацювання та узгодження Концепції Державної програми розвитку волонтерської діяльності в Україні до 2030 року.
Міністерство у справах ветеранів України проінформувало про стан внесення змін до постанови КМУ від 19.08. 2015 №604 в частині розширення переліку підтверджуючих документів для отримання одноразової грошової допомоги постраждалим волонтерам.
Також розглянули питання щодо погодження проєктів постанов Кабінету Міністрів України:
- «Про внесення змін у додаток постанови КМУ від 24.02.2016 р. № 112» щодо затвердження переліку засобів, товарів (робіт, послуг), сума (вартість) благодійної допомоги для закупівлі або у вигляді яка не включається до оподатковуваного доходу платників податку на доходи фізичних осіб – наразі вже прийнята та погоджена.
- «Про внесення змін до постанов КМУ від 28.04.2000 р. № 728 і від 09. 10. 2020 р. № 927» щодо порядку утилізації гуманітарної допомоги не належної якості – триває доопрацювання.
За результатами проведеної наради активна робота над створенням сприятливих умов для діяльності волонтерів продовжуватиметься.
Згуртованість та правильні, чіткі кроки є запорукою нашої стійкості. Це єдиний шлях до Перемоги!