Заступник Начальника ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTО) Андрій Кавунець провів чергову зустріч із представниками Женевського офісу БО БФ "Лікарі без кордонів".
Це незалежна міжнародна неурядова медична гуманітарна організація, яка працює у понад 70 країнах світу, в тому числі і в Україні. «Лікарі без кордонів» надають медичну та психологічну допомогу там, де люди зазнають втрат через збройні конфлікти та природні лиха.
В Україні організація працює близько 10 років. Розпочинали з реалізації проєкту лікування вірусного гепатиту С, з початком повномасштабного вторгнення зосередились на допомозі внутрішньо переселеним особам, наданні екстреної медичної допомоги у прифронтових зонах та підтримці закладів охорони здоров’я. З 2023 року команди «Лікарів без кордонів» надають спеціалізовану психотерапевтичну допомогу людям із посттравматичним розладом, пов’язаним із війною, у центрі психічного здоров’я у Вінниці.
Заступник Начальника ОВА Андрій Кавунець висловив вдячність «Лікарям без кордонів» за плідну співпрацю з початку повномасштабного вторгнення.
«Завдяки вам, ми отримали тонни гуманітарної допомоги, яка була спрямована на облаштування місць тимчасового перебування для внутрішньо переміщених осіб, психологічну та соціальну підтримку, а також забезпечення роботи мобільних клінік. Окремо дякуємо за забезпечення необхідними меблями, побутовою технікою та канцелярським приладдям для здійснення ефективної роботи новоствореного Департаменту ветеранської політики ОВА. Також особливу вдячність хочемо висловити за підтримку Центру відновлення для пацієнтів з ПТСР у Вінниці, адже завдяки цьому пацієнти закладу мають можливість отримати спеціалізовану психологічну допомогу», - зазначив посадовець у розмові з представниками організації.
Під час зустрічі представники БО БФ "Лікарі без кордонів" проінформували про збільшення терміну місії «Лікарів без кордонів» на Вінниччині з 3 до 5 років. Щоб розширити спектр допомоги від організації, вони прагнуть вивчити запити, які існують на сьогоднішній день. Це допоможе організації планувати подальшу діяльність і зробити її максимально корисною для людей, які потребують допомоги, зокрема ВПО, ветеранів та людей з ПТСР.
За словами Андрія Кавунця, наразі у Вінницькій області проживає майже 145 тис. внутрішньо переміщених осіб. Багато з них, які перемістились з районів активних бойових дій, стикаються з труднощами соціально-психологічної адаптації. Щоб їм допомогти, необхідно продовжити функціонування мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, до складу яких входять фахівці різного профілю: юристи, психологи, соціальні працівники, лікарі тощо. Це дозволить допомогти переселенцям повноцінно адаптуватися в приймаючих громадах.
Крім того, місця тимчасового проживання для внутрішньо переміщених осіб все ще потребують подальшого облаштування. Для цього необхідно забезпечити їх необхідними меблями та побутовою технікою.
Також посадовець поінформував щодо потреби в проведенні тренінгів із навичок якісної комунікації та роботи із ветеранами/ветеранками і членами їх родин для фахівців, що працюють у сфері ветеранської політики.
«Хочу поінформувати, що невдовзі планується відкриття Науково-тренінгового центру ментального здоров’я, який буде використовуватись в якості коворкінгу для проведення відповідних навчань, тренінгів та консультацій. Тож запрошуємо до співпраці», - зазначив Андрій Кавунець.
В ході зустрічі учасники обговорили можливість підписання Меморандуму про співпрацю з Вінницькою ОВА, щоб разом посилити співпрацю у зазначених напрямах.