У засіданні взяли участь заступник начальника ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Андрій Кавунець, члени колегії Департаменту, представники районних військових адміністрацій, територіальних громад, підвідомчих комунальних закладів системи соціального захисту населення, керівники МТП.
З вітальним словом до учасників звернувся Андрій Кавунець, зазначивши:
«Сьогодні перед нами стоять численні виклики, зокрема ті, що існували ще до 24 лютого 2022 року, але стали ще гострішими після початку повномасштабного вторгнення. Триває евакуація, зростає кількість вимушених переселенців і розширюється спектр соціальних послуг, які необхідно надавати відповідно до нових вимог. Тому наше завдання — перейти до довгострокового планування, забезпечити якісне надання соціальних послуг, сприяти адаптації та реінтеграції».
Крім того, заступник начальника ОВА підкреслив, що головним завданням сьогодні є налагодження ефективної співпраці з усіма стейкхолдерами, щоб кожен, хто звертається по допомогу, отримав необхідну консультацію, підтримку або якісну соціальну послугу.
Про підсумки роботи соціальної та молодіжної галузі у Вінницькій області за минулий рік та пріоритети на 2025 рік поінформувала директорка Департаменту соціальної та молодіжної політики ОВА Світлана Ярмоленко.
Загалом, протягом 2024 року у сферах молодіжної політики та утвердження української національної та громадянської ідентичності було реалізовано 60 заходів, участь у яких взяло майже 3 тис. осіб.
Варто зазначити, що було здійснено робочі візити до територіальних громад Вінниччини. Завдяки таким поїздкам вдалося налагодити комунікацію між студентством та учнівством області, обмінятися досвідом і кращими практиками молодіжної роботи, в т.ч. щодо діяльності молодіжних рад та просторів.
Окрему увагу приділили підтримці сімей, запобіганню домашньому насильству, забезпеченню рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, протидії торгівлі людьми та оздоровленню пільгових категорій населення.
Зокрема, в області створені та функціонують 41 спеціалізована служба: притулки, кризові кімнати, денні центри, служби первинного соціально-психологічного консультування, мобільні бригади та Лінія довіри.
В рамках реалізації державної бюджетної програми з оздоровлення і відпочинку дітей, які потребують особливої уваги і підтримки, в дитячих оздоровчих таборах «Артек» протягом 2024 року відбулося 11 тематичних змін.
Крім того, за рахунок коштів обласного бюджету організовано оздоровлення 802 дітей учасників бойових дій та загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України у позаміському закладі оздоровлення та відпочинку «Водограй», 105 дітей мали можливість відпочити у Румунії, Польщі та Хорватії.
Від початку повномасштабного вторгнення статус внутрішньо переміщеної особи в нашій області отримали майже 297 тисяч осіб. Вінниччина входить до трійки областей, що прийняли найбільше ВПО.
Цифровізація – одна з наймасштабніших трансформацій сучасного світу, яка охоплює всі сфери життя, зокрема й соціальні послуги. У Єдиній інформаційній системі соціальної сфери «Реєстр надавачів та отримувачів соціальних послуг» в області вже зареєстровано 128 надавачів соціальних послуг різних форм власності.
Важливим напрямком роботи Департаменту є також забезпечення реабілітацією дітей з інвалідністю. Так, у 2024 році вдалося використати на реабілітацію дітей з інвалідністю кошти у сумі – понад 13 тисяч грн, що на 43% більше ніж у 2023 році.
Ще один важливий напрям роботи – соціальна підтримка ветеранів та членів їх родин.
«Рада повідомити, що у 2024 році 163 сім’ї учасників бойових дій та їхніх родин стали власниками своїх квартир та будинків. За кошти державного бюджету вдалося надати їм цю допомогу для придбання житла у сумі 348,8 млн грн», – зауважила Світлана Ярмоленко.
Директор ветеранської політики ОВА Андрій Грачов розповів про роботу фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. Зокрема, маємо 23 працевлаштованих фахівці з супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб у 13 громадах Вінницької області.
У підсумку роботи учасники Колегії окреслили головні пріоритети діяльності та визначили ключові завдання на 2025 рік. Було наголошено на необхідності посилення міжвідомчої співпраці, впровадження сучасних підходів у наданні соціальних послуг та забезпечення їх доступності для всіх категорій населення.