Якісний діалог між державою та бізнесом – запорука сильної підприємницької екосистеми.
7 березня 2025 року Міністерство економіки України провело воркшоп із представниками регіональних рад підприємців.
Учасники обговорили шляхи створення дієвої моделі публічно-приватного діалогу із урахуванням кращих міжнародних практик для подальшого економічного розвитку. Зокрема, йшлося про роль регіональних рад підприємців в адвокації підприємницьких інтересів під час ухвалення рішень, що впливають на бізнес.
Під час воркшопу Міністерство економіки відзначило три області, які вже показали результативну роботу своїх рад підприємців.
Вінницька область стала лідером за ефективністю публічно-приватного діалогу, що є свідченням активної співпраці бізнесу та влади для формування регуляторної політики. Також в ТОПі – Полтавська та Сумська області.
Структурований ППД може стати ключем до стабільного економічного розвитку.
Голова Регіональної ради підприємців при Вінницькій ОВА Олександр Печалін підкреслює: «Потрібно будувати екосистему, частиною якої буде адвокаційний хаб та регіональні ради. Без цього ми просто продовжимо хаотичний рух».
На воркшопі було представлено три моделі міжнародного досвіду, які можуть стати орієнтиром для покращення публічно-приватного діалогу:
- Соціально-економічна рада (SER), Нідерланди.
Незалежний консультативний орган, що надає уряду економічні рекомендації. Його звіти хоч і не обов’язкові до виконання, але відіграють важливу роль у формуванні політики. - “Бульдозерна ініціатива”, Боснія і Герцеговина.
Проєкт, який дозволив бізнесу вносити зміни до законодавства без бюрократичного затягування. - Онлайн-інструмент PPD, Велика Британія.
Платформа Dialogue, що дає змогу підприємцям пропонувати зміни, які аналізуються й імплементуються державою.
За підсумками зустрічі найближчим часом будуть сформовані рекомендації щодо подальшого розвитку ППД в Україні.