Сьогодні відбулося засідання Комісії з питань політики Героїв та підтримки ЗСУ під головуванням Заступника Керівника Офісу Президента України Ірини Верещук в рамках роботи Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.
Від Вінницької ОВА у заході взяли участь представники профільних департаментів та служб облвійськадміністрації. Також долучився Липовецький міський голова Віктор Бичков.
Учасники засідання обговорили 13 питань, що стосувалися різних аспектів підтримки Впровадження політики Героїв, що зосереджена на забезпеченні потреб учасників бойових дій і ветеранів війни. Зокрема, йшлося про підтримку військовослужбовців та зміцнення обороноздатності держави.
Розглянули питання нормативного-забезпечення плану впровадження базової загальновійськової підготовки і ролі тергромад та обласних військових адміністрацій у забезпечені відповідних заходів.
В кожній області до кінця 2025 року мають бути сформовані Центри нацспротиву для навчання цивільного населення. На Вінниччині вже створено відповідну установу, наразі триває організаційна робота щодо її повноцінного функціонування. Крім цього, схвалено «Обласну цільову програму підготовки громадян до національного спротиву на 2025–2029 роки».
Також учасники засідання обговорили створення осередків для школярів та учнів професійно-технічних училищ, в яких вивчатимуть предмет «Захист України». Зосередили увагу й на практичній та теоретичній складовій БЗВП на базі вищої освіти.
Окреслили стан погодження законопроекту про внесення змін до деяких законів щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з підтримки сектору безпеки й оборони.Йшлося також про видатки обласних військових адміністрацій на заходи щодо обороноздатності держави за попередній рік та заплановані суми на 2025-й. Вінницька ОВА постійно надає допомогу військовим частинам сил оборони та сил безпеки у вигляді матеріально-технічних засобів.
Під час наради йшлося й про проблемні питання, що стосуються надходження військового ПДФО.
Також у фокусі уваги – соціальна підтримка ветеранів війни. Зокрема, обговорили питання забезпечення житлом за механізмом іпотечного кредитування та затвердження механізму забезпечення деяких категорій ветеранів тимчасовим житлом шляхом виплати грошової компенсації за найм житла.
Окремо розглянули проблематику врегулювання питання оподаткування грантів на започаткування та ведення бізнесу ветеранам війни та членів їх сімей, отриманих від Українського ветеранського фонду.
Заслухали звіт робочої групи щодо розробки "Паспорту громади, доступної для ветеранів війни", проведеного аналізу соціальних послуг, які надаються ветеранам війни, та пропозиції щодо можливості розширення таких послуг у громадах.
У 2024 році обласна військова адміністрація провела пілотування І етапу послуги соціальної адаптації ветеранів та членів їх сімей. Програмою соціального відновлення було охоплено 157 осіб, з них: 66 ветеранів, 66 дружин ветеранів, 25 дітей ветеранів. У 2025 році заплановано продовжувати роботу щодо організації заїздів на базі рекреаційних закладів регіону задля соціально-психологічної адаптації наших захисників та їх сімей.
Зосередили увагу й на діяльності робочих груп щодо визначення місць пам’яті вшанування Героїв в кожній області, які увійдуть в єдиний маршрут місцями пам’яті.
За підсумками обговорення було визначено ключові завдання для опрацювання.