Також від Вінницької ОВА участь взяли керівники структурних підрозділів та дотичних установ.
Заступник керівника Офісу Президента України Віктор Микита зазначив, що завдяки саме лідерству Першої леді України сьогодні політика безбар’єрності — це не лише державна політика , а й частина культури українців, спрямована на створення безбарʼєрності в Україні.
«Важливо бути об’єднаними в реалізації цього задуму, адже, під час війни, велика кількість людей постраждали і мають певні обмеження в пересуванні. Саме тому сьогодні необхідно реалізувати політику безбар’єрності на всіх рівнях», — наголосив Віктор Микита.
Також учасники засідання розглянули ключові кроки, зміни та результати, яких вдалося досягти у 2023–2024 роках завдяки спільним зусиллям уряду, місцевої влади, міжнародних проєктів технічної допомоги та громадськості.
Окрему увагу зосередили на зміцненні зв’язків між громадами та регіональною владою для ефективної реалізації проєктів із безбар’єрності.
Присутні ознайомилися з новими флагманськими проєктами, об’єднаними за напрямами Стратегії безбар’єрності.
Зокрема, обговорили питання фізичної безбар’єрності, а саме нові рішення щодо забезпечення доступності вулиць, будівель та укриттів для громадян.
Віцепрем’єр-міністр України, Міністр розвитку громад і територій України Олексій Кулеба презентував флагманський проєкт «Рух без бар’єрів». Його маршрути в громадах будуть організовані так, щоб забезпечити максимальну доступність для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення.
Також розглянули питання реалізації програм для забезпечення безбар’єрності на ринку праці.
Ще одним важливим питанням порядку денного стала безбар’єрність у цифровій та інформаційній сферах.
Окрему увагу приділили суспільно-громадянській безбар’єрності, зокрема розвитку системи реабілітаційної допомоги, повернення військових до цивільного життя та впровадження послуги підтриманого проживання.
Йшлося і про забезпечення доступності екстрених служб і сервісних послуг МВС для всіх верств населення.
Обговорили питання освітньої безбар’єрності, а саме створення освітнього середовища, яке забезпечить рівний доступ до знань для всіх дітей та молоді.
За результатами наради учасники визначили ключові напрямки роботи задля забезпечення подальшої ефективної реалізації політики безбар’єрності в Україні.