До Всеукраїнського дня психолога у шести громадах Вінницької області – Вінниці, Томашполі, Хмільнику, Жмеринці, Шаргороді та Погребищі – відбулися заходи в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», присвячені Дню психолога. В заходах з нагоди дня спільнодії загалом прийняло участь близько 150 осіб.
В межах Дня спільнодії подякували тим, хто щоденно підтримує інших, розповіли про важливість роботи психолога, зокрема, акцентували, що психологи – невидимий, але потужний ресурс у часи невизначеності та тривог.
У Вінницькій обласній військовій адміністрації фахівців з ментального здоров’я привітав заступник начальника ОВА (CDTO) Андрій Кавунець. Під час заходу посадовець відзначив кращих фахівців області з ментального здоров’я подяками обласної військової адміністрації та обласної Ради.
«Завдяки співпраці з вами, ми змогли на Вінниччині з перших днів війни зробити багато корисних речей у різних напрямках. В умовах сьогодення, ваша праця з кожним днем стає все більш затребуваною», - акцентував Андрій Кавунець.
У межах заходів до Дня спільнодії учасники – фахівці з ментального здоров’я урядового сектору, волонтери, ветерани, представники громадських організацій – розглянули виклики, які постають перед фахівцями, ознайомилися з платформою Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» ініційованої першою леді України Оленою Зеленською. Також обговорили можливості для професійного розвитку, путівники з ментального здоров’я для громад та переглядали інформаційні відеоролики.
Зазначимо, що загалом під час таких заходів фахівці формують спільноту для комунікації, обміну досвідом і неформального спілкування задля створення єдиної системи перенаправлення та координації, в центрі якої буде людина.
Враженнями від участі в заході Томашпільської громади поділилася Мирослава Хохлова, консультантка програми Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»: «Атмосфера була неймовірно теплою й щирою — відчувалося, що такі події справді об'єднують. Багато хто дякував за можливість побути у цьому просторі, відчути підтримку та розуміння. Для психологів це було не просто професійним досвідом, а справжньою нагодою відчути себе потрібними, почутими, включеними в спільний рух до змін».
Такі Дні спільнодії мають вагоме значення, адже формують екосистему підтримки та створюють простір для міжсекторальної взаємодії. Громади, які долучилися до проведення заходів вкотре продемонстрували, що дбати про тих, хто дбає про інших – наш спільний пріоритет.
«День спільнодії – це привід зупинитися, подивитися одне одному в очі й сказати: "Ти важливий". Ми бачимо, як зростає запит на допомогу, і водночас зростає потреба в підтримці самих фахівців. Наша мета – зробити так, щоб ніхто не залишався наодинці у своїй професії, адже невизначеність і високе навантаження можуть призвести до емоційного вигорання цінних кадрів», - зазначила регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у Вінницькій області Олена Бессараба.
Цьогорічний День психолога на Вінниччині – це не лише про урочистості, а про людяність, турботу, вдячність і професійну єдність. Це ще один крок до розбудови суспільства, де психічне здоров’я – частина культури турботи про себе.