Сьогодні в офіційному медіацентрі Вінницької обласної військової адміністрації для представників громадських організацій Вінниччини пройшов воркшоп «Штучний інтелект як ефективний асистент у комунікаціях громадських організацій».
Захід організований та проведений Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОВА за участі Фонду громади «Подільська громада». Серед учасників: представники громадського сектору Вінниччини, комунікаційники ДСНС та поліції.
Звертаючись до присутніх, директорка Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОВА Світлана Юзвак зазначила, що дуже важливо використовувати новітні інформаційні технології для покращення комунікації, зокрема для формування довіри громадськості до інформації.
«У світі, що стрімко змінюється, комунікація це не лише передача інформації, в першу чергу це побудова довіри та репутації. І сьогодні ми усі разом будемо досліджувати як новітні технології, зокрема штучний інтелект, може стати не загрозою, а надійним помічником у нашій щоденній діяльності. Тож бажаю усім нам плідної роботи», - зауважила посадовиця.
У межах заходу, комунікаційниця Фонду громади «Подільська громада», тренерка Олеся Шуткевич розповіла присутнім про приклади використання ШІ у комунікаціях, про глобальні тренди та інсайти, а також про те, як розпізнавати фейкові зображення. Зокрема, учасники почули про інструменти штучного інтелекту у повсякденній діяльності, дізналися як працювати з текстами, візуалами, презентаціями.
«Ми живемо в епоху сильного інформаційного тиску, коли люди споживають інформацію по різному. Сьогоднішній воркшоп покаже, передусім, те, як правильно користуватися існуючими новітніми технологіями. Зокрема учасники матимуть змогу навчитися краще генерувати, правильно та ефективно використовувати усі інструменти для того, щоб вони були нам помічниками», - зауважила Олеся Шуткевич.
Під час роботи у групах, учасники створювали ШІ-рішення, зокрема навчилися коректно формувати запити у пошуковій системі штучного інтелекту, генерувати контент тощо. Після чого презентували результати своєї роботи.
Окремо обговорили можливі ризики та відповідальність: як працювати з ШІ без шкоди для репутації та довіри.
На завершення заходу, тренерка розповіла учасникам про ТОП-30 програм штучного інтелекту для соціальних мереж: для роботи з текстами, звуком, фото, відео тощо. Ознайомила з корисними джерелами та безкоштовними ресурсами навчання роботі з ШІ.
Захід став майданчиком для обговорення актуальних та важливих тем, а також ближче ознайомив учасників з основами медіаграмотності.