Члени комісії обговорили необхідність посилення профілактичних заходів проти захворювання тварин на ящур, блутанг, сказ та африканську чуму свиней задля покращення епізоотичної ситуації в області та недопущення поширення інфекційних хвороб.
Зокрема, увагу було приділено виконанню Протоколу № 1 від 18 лютого 2025 року та Протоколу № 2 від 11 квітня 2025 року, ухвалених Державною надзвичайною протиепізоотичною комісією при Кабінеті Міністрів України.
У свою чергу під час засідання Начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Андрій Якимчук поінформував присутніх про епізоотичну ситуацію щодо захворюваності на ящур.
Слід зазначити, що за інформацією на офіційному сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин та Європейського Союзу зареєстровано 12 спалахів захворювання тварин на ящур: на території Німеччини (1), Угорщини (5) та Словацької Республіки (6).
Дві країни Європейського Союзу, де зафіксовано спалахи ящуру — Угорщина та Словацька Республіка — межують з Україною. Водночас наша держава вже понад 30 років зберігає найвищий статус щодо цього захворювання — «вільна від ящуру без вакцинації».
Крім того, члени Комісії обговорили питання пов’язані з епізоотичною ситуацією щодо сказу тварин та африканської чуми свиней в області.
Було відзначено необхідність посилення контролю за переміщенням тварин, проведення щеплень, активної роз’яснювальної роботи серед власників тварин та фермерських господарств, а також регулярного моніторингу дикої фауни.
Комісія наголосила на важливості міжвідомчої співпраці задля збереження стабільної епізоотичної ситуації в регіоні та безпеки як тваринництва, так і населення.
За результатами засідання були надані відповідні доручення щодо реалізації плану дій з профілактики і недопущення занесення особливо небезпечних інфекційних хвороб на територію області.