На базі ЦНАПів Вінницької області створюють консультаційні пункти для підтримки бізнесу. Головна мета - посилити спроможність громад у наданні підтримки підприємцям.
Відбулося офіційне вручення сертифікатів на комплекти обладнання та меблів представникам громад у межах реалізації проєкту «Створення та розвиток консультаційних пунктів для бізнесу у Вінницькій, Київській, Тернопільській та Харківській областях».
Захід об’єднав представників Вінницької ОВА, Центру розвитку ініціатив «ІнСорс», ПРООН і територіальних громад.
Заступник Начальника ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTО) Андрій Кавунець наголосив, що нова послуга підсилить можливості центрів надання адміністративних послуг і загалом, територіальні громади.
«Сьогодні ЦНАП став важливою точкою, через яку отримують послуги всі категорії населення громади. Наші центри адмінпослуг мають достатній рівень спроможності, щоб успішно впоратися із новим завданням – створити консультаційні центри для бізнесу. А відтак підприємці зможуть отримувати необхідні послуги на місцях, - зазначив посадовець. - Вдячний Центру розвитку ініціатив «ІнСорс», Уряду Японії, Програмі ПРООН в Україні. Сьогодні підтримка міжнародних партнерів і донорів для нас особливо цінна».
Керівник проєктів ПРООН в Україні Максим Борода зауважив, що цього року буде відкрито 133 пунктів для підприємців в 4 областях України.
«Проєкт стартував з Тернопільської області. Нині в Україні вже 54 громади мають такі консультаційні пункти. Наразі на Вінниччині запускаємо 18 пунктів. Радію, що ви серед першопрохідців. Сподіваюся, що такі простори для підприємців працюватимуть в усіх громадах Вінницької області. А згодом це буде потужна мережа, яка масштабується на всі громади країни», - резюмував посадовець.
Представник Наглядової ради Центру розвитку ініціатив «ІнСорс» Володимир Плетюк підкреслив, що створення пунктів підтримки – це не тільки про матеріальні ресурси, а й про навчання та підвищення кваліфікації працівників, до яких звертаються підприємці з питань створення та розвитку власного бізнесу.
У межах проєкту на початку травня відбудеться навчання для всіх представників пунктів для бізнесу. Згодом буде розроблено навчальний відеокурс для працівників консультаційних пунктів «Школа бізнес-консультанта».
Заступник Начальника ОВА Андрій Кавунець і керівник проєктів ПРООН в Україні Максим Борода вручили сертифікати представникам 18 громад області. А саме: Бершадської, Барської, Вапнярської, Гніванської, Чернівецької, Козятинської, Крижопільської, Липовецької, Стрижавської, Уланівської, Чечельницької, Піщанської, Погребищенської, Сутисківської, Тульчинської, Теплицької, Хмільницької та Ямпільської громад.
Захід організовано Центром розвитку ініціатив «ІнСорс» в межах реалізації проєкту «Створення та розвиток консультаційних пунктів для бізнесу у Вінницькій, Київській, Тернопільській та Харківській областях» в рамках проєкту «Трансформаційне відновлення задля безпеки людей в Україні», який фінансується Урядом Японії та впроваджується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.