Сьогодні, 23 листопада, в Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА в он-лайн режимі відбулася чергова експертна зустріч з питань обговорення пріоритетів урядової політики на тему: «Створення електронного інформаційного ресурсу культурної спадщини і культурних цінностей».
Представники Міністерства культури України та незалежні експерти обговорили наказ «Про затвердження порядку обліку музейних предметів в електронній формі» від 9 вересня 2016 року №784. Цим наказом передбачено, що рішення про ведення електронного обліку музею приймає його керівник, електронний облік здійснюється шляхом створення та ведення інформаційної системи електронного обліку і цей порядок передбачає як це буде здійснюватись. Заступник начальника відділу з питань музейної справи Міністерства культури України Ігор Ковалишин повідомив, що зараз статистика серед музеїв та музейних закладів невтішна - на жаль невелика кількість музеїв веде електронний облік, за їх даними це близько 50-ти музеїв України. Міністерство культури уклало договір про співпрацю з громадською організацією «Український центр розвитку музейної справи» для того, щоб розпочати пілотні проекти щодо впровадження цього електронного обліку. «Ми маємо надію, що вони будуть проведені і успішно завершені і позитивний досвід ми зможемо застосовувати для всіх музеїв України, показувати як це працює, чому це цікаво, і чому потрібно переходити на електронний облік. Електронний облік на нашу думку не замінює собою паперовий облік, тому що спочатку облік ведеться в паперовому вигляді, але наша кінцева мета – це перехід усіх музеїв на електронний облік. У цій площині Міністерство культури розробило проект наказу «Про внесення змін до порядку обліку музейних предметів в електронній формі» зазначив І.Ковалишин.
Студію Вінницької області представили представники обласного управління культури і мистецтв, обласних краєзнавчого та художнього музеїв, працівники фондів. Заслухавши присутніх у центральній студії та студій з регіонів, від Вінниччини озвучила пропозиції начальник відділу культурно-мистецьких установ управління культури і мистецтв облдержадміністрації Ольга Зелінська. За її словами, дана тема є цікавою та актуальною і обговорюється в колах музейних працівників нашого регіону, і дійсно вже в продовж 5-ти років, хоча і на початковому рівні, але розпочато роботу з ведення електронного обліку. «Має бути єдина програма доступна для працівників музейних закладів, щоб музейний працівник міг цю програму опанувати і працювати з нею» - повідомила Ольга Зелінська.
Нагадаємо, що Урядом ініційовані щотижневі експертні онлайн-зустрічі у форматі прямого включення КМУ та областей з запрошенням у студії представників громадськості, експертів, органів влади та журналістів.