Під головуванням Першої заступниці начальника ОВА Наталі Заболотної відбулася нарада, присвячена стану ведення лісового та мисливського господарства, охороні лісових ресурсів та дотриманню екологічного законодавства.
У заході взяли участь заступник начальника ОВА Олександр Піщик, представники Управління розвитку територій та інфраструктури Вінницької ОВА, Департаменту з питань цивільного захисту, ресурсного забезпечення сил оборони і безпеки ОВА, лісового та мисливського господарства, екологічної інспекції, правоохоронних органів, ДСНС, прокуратури та органів земельного кадастру.
Як зазначила Наталя Заболотна, захист лісів є питанням національної безпеки.
«Ми живемо у час, коли війна випробовує кожну сферу нашого життя. Але навіть у таких умовах ми зобов’язані дбати про раціональне використання природних ресурсів, ефективне управління, прозорість і відповідальність, - підкреслила посадовиця.
Заступник начальника Управління розвитку територій та інфраструктури ОВА Дмитро Дядик поінформував учасників про загальний стан ведення лісового та мисливського господарства у регіоні та визначив пріоритетні напрямки діяльності.
«Надзвичайно важливо приділяти належну увагу всім екологічним питанням, а також координувати зусилля між усіма службами, структурами та підприємствами. Вагомою складовою є і подальша співпраця з територіальними громадами та органами місцевого самоврядування. Така робота має здійснюватися на всіх рівнях — як у практичній, так і в теоретичній площині», — зазначив заступник начальника ОВА Олександр Піщик.
Центральний лісовий офіс ДП "Ліси України" та ВОКСЛП "Облагроліс" надали інформацію про стан природно-заповідного фонду в межах лісового фонду, плани створення нових об’єктів ПЗФ і реалізацію проєктів землеустрою у 2025 році. Особливу увагу було приділено визначенню пріоритетних територій для заповідності та необхідності підвищення поточного рівня заповідності на землях лісового фонду у Вінницькій області до середнього національного показника.
Обговорили також питання інвентаризації земель лісового фонду та обліку територій природно-заповідного фонду, механізми розроблення документації із землеустрою, дотримання умов довгострокового користування лісами та правомірності використання лісових земель.
Крім того, представлено результати економічної діяльності лісогосподарських підприємств за 2024 рік, зокрема динаміку доходів, обсяги реалізації деревини, фінансові надходження до бюджетів, а також інвестиційні потреби та плани розвитку на 2025 рік.
Перша заступниця начальника ОВА зауважила, що збереження лісів є стратегічним завданням. Вона також підкреслила важливість протидії незаконним вирубкам та забезпечення екологічної стійкості області.
Учасники наради обговорили ситуацію з лісовими пожежами: кількість випадків, ефективність заходів з ліквідації, а також дотримання вимог пожежної безпеки.
Було розглянуто епізоотичну та епідеміологічну ситуацію в лісових масивах та вжиті заходи профілактики. Окрема увага приділялась контролю за дотриманням природоохоронного законодавства і реагуванню на виявлені порушення.
Нарада завершилась обговоренням хвилюючих питань та пропозицій щодо покращення міжвідомчої координації дій у сфері лісового та мисливського господарства.
«Вірю, що у тісній співпраці влади, громадськості, науковців, контролюючих та правоохоронних органів ми зможемо досягти результату», - резюмувала Наталя Заболотна.